2020’nin En Çok Beklenen Oyunları

2020 yılında yayınlanacak olan oyunlar arasından oyuncuların en çok beklediği oyunları seçtik.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Her yıl olduğu gibi 2020 yılı için de birbirinden güzel oyunlar duyuruldu ve duyurulmaya devam ediliyor. Şu sıralar Korona Virüsü salgını tüm dünyayı olumsuz etkilemeye devam ederken oyun piyasasında da bu durum etkili olmaya başladı.

PAX East 2020 ve GDG 2020’ye katılacak olan oyun geliştirme firmaları birer birer etkinliğe katılmayacaklarını duyururken bu gelişmeler en çok yeni oyunları bekleyen oyuncuları üzüyor. Bu yıl piyasaya çıkacak olan oyunların büyük bir kısmı gelmiş geçmiş en güzel oyunlar arasına katılacak gibi görünüyor. Bizde bu haberimizde 2020 yılı içerisinde çıkacak olan oyunlardan en çok beklenenleri seçtik. Peki 2020’nin en çok beklenen oyunları hangileri? İşte en çok beklenen oyunlar.

1 – Mount & Blade II: Bannerlord

Türk video oyun geliştirme şirketi olan TaleWorlds Entertainment tarafından 7 yıldan fazla bir sürede geliştirilen ve Steam üzerinde sergilenen Mount & Blade II: Bannerlord geçtiğimiz hafta net çıkış tarihini oyuncular ile paylaşmıştı.

Dünyanın dört bir yanında geniş bir oyuncu kitlesi tarafından beklenen Bannerlord 31 Mart 2020’de piyasaya sürülecek. Oyunun Türkiye fiyatı 150.00 TL olarak belirlenirken, yapım henüz ön siparişlere açılmadı. Belirtilen tarihte erken erişime çıkacak olan oyun bu süre zarfında Türkçe dil desteğine sahip olmayacak.

Oyun tam sürüme geçmesi ile Türkçe dil desteğine kavuşacak ve Türkçe olarak da oynanabilecek.

2 – Cyberpunk 2077

CD Projeckt Red’in 8 yıldır üzerinde çalıştığı oyun olarak bilinen ve defalarca kez ertelenme haberi ile gündeme gelen Cyberpunk 2077 aylardır Steam üzerinde ön siparişlerde yer alıyordu.

17 Eylül 2020’de hem konsol hem de bilgisayar platformunda lansmana çıkacak olan Cyberpunk 2077 hem hikâyesi hem de oynanış mekanikleri bakımından oyunculara sürükleyici bir deneyim sunması beklenen oyun Türkçe dahil olmak üzere 18 farklı dil desteğine sahip olacak.

Atmosferi ile oyunculara daha önce görmedikleri içerikleri ve farklı bir hazzı sunacak olan beklenen oyun, yıllardır haberlere de konu olmaya devam ediyor.

Oyun Steam’de 249.00 TL olarak ön siparişlerde yer alıyor.

3 – Resident Evil 3

Capcom’un milyonlarca adet kopya satan korku oyun serisi olan Resident Evil, 2020’de bomba gibi bir sürüm ile yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Steam üzerinde 259.00 TL fiyat etiketine sahip olan oyun 3 Nisan 2020’de piyasadaki yerini alacak. Serinin gelmiş geçmiş en iyi oyunu olacak olan üçüncü remake sürüm bünyesinde yine çarpıcı karakterlere yer verecek.

Türkçe dil desteğinin olmayacağı oyun da erkek ve dişi olmak üzere karşımıza çok sayıda farklı karakter çıkacak. 1’e karşı 4 oyunculu olarak oynanacak olan yapım en yeni hikâyesi ile yine oyunculara korku ve gerilim türünde bir deneyim sunacak.

4 – Outriders

Square Enix’in 2020’de piyasaya süreceği oyunlardan bir tanesi olan ve duyurulması ile hem konsol hem de bilgisayar platformundaki oyuncuların ilgisini çeken Outriders geçtiğimiz haftalarda Steam’e gelmişti.

Yaklaşık 20 gündür Steam üzerinde sergilenen ve Deluxe sürümü ile ön siparişlerde yer alan yapım 290.28 TL olarak satışlara açıldı.

Tek oyunculu ve çevrimiçi oyunculu olarak oyunculara farklı oynanış modları da sunacak olan yapım koop oynanış eşliğinde 3 oyuncuyu adeta cehennem’e götürecek. Tozun dumana karıştığı bir atmosfer de hayatta kalma mücadelesi verecek olan oyuncular modern teknolojinin ötesinde bir oynanış ile karşılaşacaklar.

Outriders 2020’nin yaz aylarında yayınlanacak.

5 – Panzer Corps 2

Flashback Games tarafından geliştirilmeye devam edilen Panzer Corps 2 geçtiğimiz hafta Steam’e geldi ve gelmesi ile de ön siparişlere açıldı.

Bilgisayar platformuna özgü olarak Slitherine Ltd tarafından yayınlanaca olan Panzer Corps 2 gerçek zamanlı olarak strateji severleri bir araya getirecek. İkinci Dünya Savaşı atmosferi ile bilgisayar platformu oyuncularına aksiyon dolu anlar sunacak olan yapım 15 Mart’a kadar yüzde 15 indirimle 109.00 TL yerine 92.65 TL olarak ön siparişlerde yer alıyor.

Yapım 19 Mart itibari ile Steam üzerinde lansmana çıkacak.

6 – State of Decay 2: Juggernaut Edition

State of Decay serisinin en yeni oyunu olarak duyurulan ve Steam üzerinde 50.00 TL gibi cazip bir fiyat etiketi ile ön siparişlerde yer alan State of Decay 2: Juggernaut Edition 13 Mart’ta lansmana çıkacak.

Undead Labs tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından piyasaya sürülecek olan State of Decay 2: Juggernaut Edition aksiyon yüklü yapısı ile oyunculara eşsiz bir deneyim sunacak. Tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabilecek olan oyun da birbirinden farklı silah modellerinin yanı sıra çok sayıda düşman modelleri de karşımıza çıkacak.

Rengarenk yapısı ve sürükleyici oynanışı ile oyuncuları aksiyona doyuracak olan yapım, çok sayıda farklı haritaya da ev sahipliği yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol