2018’in En Zor Oyunları!

2018'de oyuncuları zorlayan bazı oyunları seçtik.

2018 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni oyunlar piyasaya çıkmaya devam ederken 2018 yılına damga vuran oyunlarda adından söz ettirmeye devam ediyor.

Oldukça hareketli bir yıl olan 2018’de birbirinden kaliteli oyunlar bilgisayar ve konsollarda yerini aldı. Özellikle PUBG ve Fortnite bir türlü gündemden düşmedi. Milyonlarca dolar kazanan bu iki oyun 2019 yılına da oldukça hızlı bir giriş yaptı.

2018 yılında oyuncuların zorlandıklarını bazı oyunlardan 4 tanesini seçtik ve derledik. Aşağıda yer alan oyunlar geçtiğimiz yıl oyuncuları epey bir zorladı.

1 – Dark Souls: Remastered

Konsol ve bilgisayar platformunda oynanan Dark Souls: Remastered aksiyon rol yapma oyunu olarak yayınlanmıştı.

Karanlık dünyası ile oyuncuları nefes kesici bir atmosfere götüren yapım tek oyunculu ve çok oyunculu modlara sahip olarak yayınlanmıştı. Bünyesinde birbirinden farklı canavarlara da yer veren yapım, bu canavarlar ile oyuncuları epey bir yormuş ve zorlu savaşlara sokmuştu.

Karanlık atmosferi ile milyonlara ulaşan yapım, zengin bir içerik ile oyunculara derin bir evren sunuyor. Bilgisayar platformunda 119.00 TL olarak satışlarına devam eden yapım, geçtiğimiz yıl ilk zamanlarında satış listelerinde yer almıştı.

2 – Monster Hunter: World

Konsol platformunu kasıp kavurduktan sonra bilgisayar platformuna çıkış yapan Monster Hunter: World aynı başarıyı bilgisayar platformunda da başardı.

Steam’de 199.00 TL olarak yayınlanan Monster Hunter: World bilgisayar platformunda 2 milyondan fazla kopya satışı gerçekleştirdi. Tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabilen başarılı yapım, son yıllarda kötü bir performans sergileyen Denuvo tarafından korsanlara karşı korunuyor.

Capcom’un oyunu olarak konsollarda karşımıza çıkan başarılı yapımda oyuncular benzersiz devasa yaratıklar ile karşı karşıya geliyor ve onları etkisiz hale getirebilmek için çaba sarfediyorlar. Destansı yerlerde devasa canavarlarla savaştığımız yapım konsol ve bilgisayar platformunda oyunculara zorlu ve sürükleyici savaşlar sunuyor.

3 – Scum

29 Ağustos 2018’de sadece bilgisayar platformu için Steam üzerinden yayınlanan Scum bir hayatta kalma oyunudur.

Erken erişim oyunu olarak yayınlanan yapım, Steam’de ‘karışık’ olarak değerlendirildi. Tek oyunculu ve çok oyunculu olarak hayatta kalma mücadelesi verdiğimiz oyunda oyuncular geniş ve zengin bir harita üzerinde mücadele ediyorlar. Gece ve gündüz döngüsü eşliğinde oynanabilen yapımda hayatta kalabilmek adeta marifet istiyor.

Steam’de 32.00 TL olarak satışlarına devam eden yapım şuanda erken erişim oyunu olarak oynanıyor. 4 farklı dil seçeneğine sahip olan oyun ne yazık ki Türkçe diline sahip değil. Scum’da satışları ile oldukça yüksek rakamlara ulaştı.

4 – Frostpunk

11 Bit Studios tarafından geliştirilen ve Steam’de bilgisayar oyuncularına sunulan Frostpunk 24 Nasin 2018’den bu yana oynanıyor.

Tek oyunculu olarak oynanabilen yapım günümüzün popüler oyun modu olan hayatta kalma odaklı olarak oynanıyor. Türkçe dil desteğine de sahip olan yapımda oyuncular 3 farklı harita üzerinde 2 farklı oyun modunu deneyimleyebiliyorlar.

Kış temasına sahip olan yapım ilk toplumsal hayatta kalma oyunu olarak adından oldukça söz ettirmişti. Steam’de 50.00 TL olarak satışlarına devam eden yapım, sadece bilgisayar platformunda oynanıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol