2017’nin En İyi 4 PC Oyunu!

2017'nin en iyi 4 oyununu inceledik.

2017 yılı Steam’de en çok yayınlanan oyun tarihi olarak akıllara kazınmıştı. 2017 yılında sadece bilgisayar platformu için yaklaşık 7 bin oyun Steam’de çıkış yapmıştı.

Oyun dünyası bakımından oldukça hareketli geçen 2017 yılını artık geride bıraktık. 2018 yılına girmemiz ile de birbirinden ünlü geliştiriciler yeni oyunlarını piyasaya sürüyor. 2017 yılında o kadar kaliteli oyunlar çıktı ki seçmekte ve oynamakta dahil zorlandık. Bu haberimizde 2017 yılında yayınlanmış olan en iyi 4 oyundan bahsedeceğiz. Yüzlerce oyun arasından seçtiğimiz bu yapımları denemenizi öneririz. Aşağıda belirtiğimiz 4 farklı oyun, birbirinden ünlü inceleme platformlarından neredeyse tam puan alarak bekleneni karşılamayı başardılar.

1 – Resident Evil 7

Korku oyunu denince ilk akla gelen oyunlardan birisi de Resident Evil serisi olacaktır. Tüm serilerinde birbirinden farklı özelliklere ve hikayelere sahip olan bu yapımda oyuncular hem hayatta kalmaya çalışacak hem de korku dolu bu dünyaya meydan okuyacaklar. Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu yapım PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için 24 Ocak 2017’de çıkış yapmıştı. Oyun İçerisinde bir çiftlikte gözlerimizi açacak ve hayatta kalmaya çalışacağız. Çiftliğin çıkış kapısını bulmak hiç kolay olmamakla birlikte, çeşitli tehlikeler de peşimizi bir türlü bırakmayacak. Grafikleri ve içeriği bakımından oyuncuların beklentisini karşılamayı başaran yapım hala tutkuyla oynanmaya devam ediyor.

2 – Sniper Elite 4

Aksiyon oyunlarını seviyorum deyip de Sniper Elite 4’ü oynamadıysanız, hemen denemenizi tavsiye ederim. Grafiklerin ve atmosferin gayet gerçekçi olduğu yapım da bir keskin nişancıyı canlandıracak ve verilen görevleri başarı ile tamamlamaya çalışacağız. Sniper Elite 4’de konsol ve bilgisayar platformunda oldukça geniş bir kitle tarafından oynanmaya devam ediyor. Oyun içerisinde günlük hayattaki birçok gerçek silah modeli yer alıyor. Oyuncular görevleri tamamlayarak oyun içerisinde ilerlemeye çalışacak ve belirtilen askeri üsleri yok edecekler. Casusluk oyunlarında da ön plana çıkan Sniper Elite 4, kendine has X-ray tarayıcısı ile oyunculara düşmanı neresinden ve nasıl vurduğunu da en ince ayrıntısına kadar gösteriyor.

3 – PlayerUnknown’s Battlegrounds

Öncelikle sıralamayı rastgele yaptığımı belirtmek istiyorum. Günümüzde 40 milyon satış rakamlarını deviren bir oyunu üçüncü sıraya koymak açıkçası bir hakaret olurdu. Neyse, PlayerUnknown’s Battlegrounds’tan sabaha kadar bahsetsek az olur doğrusu. Oyun o kadar hızlı bir yayılma gösterdi ki bir türlü hızına yetişmek mümkün olmadı. Önce bilgisayar platformu için çıkış yapan başarılı yapım, daha sonra Xbox One ve son olarak da mobil platform oyuncularına sunulmuştu. Xbox One platformunda kusursuz grafiklere sahip olan yapım, mobil platforma çıkması ile marketlerin en iyi 3 oyunu arasına girmeyi başardı. Şuan Google Play’de en çok indirilen ikinci oyun olarak adından söz ettiren yapım, İOS platformunda da inanılmaz bir yükselişe geçti. Hayatta kalma odaklı olarak karşımıza çıkan yapım, içeriği ve yapısı ile gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Oyun 2017 yılında Eren Erişim Oyunu olarak yayınlanmasından sonra bir kez bile indirime girmeden satışlarını arttırmaya devam ediyor.

4 – Wolfenstein II: The New Colossus

Hikayesi ve senaryosu ile kısa sürede dünyanın dört bir yanından oyuncuyu çevresinde toplayan Wolfenstein II: The New Colossus şu sıralarda Steam’de bilgisayar oyuncularına yüzde 50 indirimle satılmaya devam ediyor. Machine Games imzası taşıyan başarılı yapım ünlü yayıncı Bethesda tarafından oyunculara sunuldu. Aksiyonun ve gerilimin tavan yaptığı oyunda çatışma sahneleri oldukça doyurucu özelliklere sahiptir. Birinci şahıs kamera açıları ile karşımıza çıkan oyunda amansız bir maceraya çıkacak ve sürükleyici bir dünyada hayatta kalmaya çalışacağız. Yılın en iyi aksiyon oyunu ödülünün de sahibi olan bu yapım da, hayatımız üzerinde derin izlere neden olacak olan gizli bilgilere ulaşacak ve onları kötülere karşı kullanmayı öğreneceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>