Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

20 Milyon Google Play Kullanıcısı Dolandırıldı

Google Play'e birçok sahte uygulama dadandı. Kullanıcıların birçoğu uygulamaları indirdi ancak herhangi bir sonuca ulaşamadı.

Virüs koruması yazılımı üreticisi Doctor Web’in mobil cihazlardaki virüs etkinliği incelemesine göre, yeni bir tür sahte uygulamalar Google Play’i kasıp kavuruyor. Söz konusu Android uygulamaları, kullanıcıların görevleri tamamlayarak para kazanabileceklerini iddia ediyor ancak durum hiç de böyle değil. Bleeping Computer tarafından belirtildiği üzere, raporun bahsettiği üç uygulama toplamda 20 milyondan fazla indirildi.

Bu uygulamalardan ilki Lucky Step-Walking Tracker 10 milyondan fazla indirilirken, bir diğer sahte uygulamalar olan WalkingJoy ve Lucky Habit 5 milyondan fazla indirildi. Uygulamalar geçtiğimiz pazar piyasaya sunuldu yani bu indirme oranları iki gün için oldukça fazla.

Google Play Kullanıcısıysanız Dikkat Edin

Google Play

Her üç uygulamada da belirli bir mesafeyi yürüyerek ya da sağlıklı alışkanlıklar elde ederek ödüle yönlendiriliyorsunuz. Görevleri yerine getirdiğinizde ise sanal biletler ve sanal paralar kazanıyorsunuz. Ancak bu ödülleri herhangi bir efor harcamadan reklam izleyerek de kazanabiliyorsunuz. Eğer çekebilecek kadar yeterli paraya sahip olursanız, ödülü almanız için yine ödül toplamanız gerekiyor. Ardından para çekme sürecinizi hızlandırmak için birçok reklam izlemeniz gerekiyor.

Bu süreç böyle sürüyor, kullanıcı olarak yalnızca reklamlar ile kazandırdığınız paralar ve harcadığınız vakit ile kalıyorsunuz. Yine de diğer dolandırıcılıklar kadar tehlikeli uygulamalar değil ancak yine de bu tür bir uygulama kullanmak istiyorsanız Google Play’den iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.