Zoom Ücretli Aboneler İçin Güçlü Şifreleme Sunacak

Zoom görüşmeleri daha güvenli hale getirecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Son günlerin popüler uygulaması Zoom ücretli kullanıcıları için güçlü bir şifreleme sunmaya hazırlanıyor.

Çin’in Wuhen kentinde ortaya çıkan ve şimdiye kadar tüm dünya genelinde 365.051 kişinin ölümüne sebep olan yeni ölümcül koronavirüs salgını evden çalışma ve uzaktan eğitimi yaygınlaştırırken, bu süreçte en çok kullanılan uygulamalardan birisi de Zoom olmuştu.

Zoom uygulamasının kullanımının artmasıyla birlikte, Zoom’da ciddi güvenlik ve gizlilik açıkları olduğu ortaya çıkmıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı devlet kurumlarında ve eğitim kurumlarında Zoom kullanılması engellenmişti. Amerika Birleşik Devletleri California merkezli video konferans uygulaması şirketi olan Zoom, hem büyüyen pazara hem de yeni ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. Zoom’un son hazırlığı ise güçlü bir şifreleme olarak karşımıza çıkıyor.

Zoom güvenlik uzmanlarından Alex Stamos, insan hakları grupları ve çocuk istismarına karşı mücadele edenlerle yaptığı bir konferansta, ücret karşılığında Zoom’a abone olan kullanıcılar ya da kurumlar için güçlü bir şifreleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Stamos, kar amacı gütmeyen kuruluşların ya da siyasi muhaliflerin daha güvenli video görüşme yapabilmelerinin sağlanıp sağlanamayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Geçtiğimiz ay Google güvenlik sorunları nedeniyle Zoom uygulamasının kullanımını yasaklamıştı. Zoom uygulamasının kullanımı Amerika Birleşik Devletleri’nin eğitim kurumlarında da kullanılması yasaklanmıştı. Zoom kısa bir süre önce güvenlik amaçlı dokuz yeni özellik eklemişti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol