Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Zelda: Breath Of The Wild’ın Yapım Aşamasını Anlatan Videolar Paylaşıldı

The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın yapımcıları, oyunun arka planındaki süreci anlattıkları videolar paylaştı.

2017 yılının belki de adından en çok söz ettiren yapımı The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo Switch konsolu ile adeta özdeşleştiği bir çıkış aşaması katetti. Nintendo Switch konsolu çıktığı günden bu yana 1.5 milyonu aşan satış rakamına eriştiyse bunda Zelda efsanesinin payı şüphesiz ki çok büyüktür.

zelda yapım aşaması

Bu süreçte Nintendo Switch demek Zelda demek oldu. Beklenti her geçen gün yükseldi ve sonuç da neredeyse mükemmellikti. Oyun eleştirmenlerinin %90’ı Zelda’nın son oyununa 90 üzerinde değerlendirme puanı verdi.

Zelda’nın yapım aşaması hayranları ile oyun geliştiricileri tarafından merakla takip ediliyordu. Şimdi de bu sürecin derinlemesine paylaşılmasının zamanı geldi. Nintendo kendi Youtube hesabından üç yeni video paylaştı. Yayınlanan videolarda yapımcı Eiji Aonuma ve yönetmen Hidemaro Fujibayashi oyunun yapım aşamasına dair detayları veriyor. Şu ana dek sadece üç farklı video paylaşıldı ancak bunun arkasının geleceğini düşünüyoruz.

Sadece hikaye ve oyuncu deneyimi üzerine geliştirilen fikirlere değil teknik açıdan oyunun yaratılma sürecine de ışık tutacak olan videoları aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Videolarda İngilizce altyazı seçeneği bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=8VgBz9XiT6k

YouTube video

https://www.youtube.com/watch?time_continue=214&v=tAv9c8U2vXQ

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.