Z1 Battle Royale Yeniden Daybreak Games Bünyesine Katılıyor!

Z1 Battle Royale Daybreak Games tarafından geliştirilmeye devam edilecek.

Battle royale modunun yaratıcılarından birisi olarak adından söz ettiren H1Z1 geçtiğimiz aylarda adını Z1 Battle Royale olarak değiştirmişti. Ayrıca oyunun geliştiricisi olan Daybrek Games, geliştirme görevini NantG’ye devretmişti. Konuyla ilgili yeni adımlar atıldı.

Bugün Altchar’ın yapmış olduğu habere göre Z1 Battle Royale’i geliştirmek ve markalaştırmak haline getirmek isteyen NantG Mobile oyundan vazgeçip orjinal geliştiricisi olan Daybreak Games’e geri vermiş. Mobil platforma yönelmek isteyen NantG farklı oyunlara odaklanacakmış. Oynaması ücretsiz olarak yayın hayatına devam eden Z1 Battle Royale gelişim sürecinde birçok iniş çıkış yaptı. PUBG ve Fortnite’ın başarısından sonra Daybreak Games ve NantG Mobile Z1 Battle Royale’i yenilemeye ve marka haline getirmeye karar vermişlerdi. Ancak oyunun yeni geliştiricisi de oyundan vazgeçme kararı aldı.

Geliştirici NantG Mobile dün yaptığı açıklama da oyundan vazgeçtiğini ve orjinal geliştiricisi olan Daybreak Games’e geri gönderdiklerini resmen açıkladı. Steam üzerinden yapılan bir duyuruda da oyunun eski başarısına yeniden kavuşturulması için son aylar içerisinde sayısız değişiklik yapıldığından söz ediliyor. Daybreak Games sunucuları açık bırakmaya devam edecek ve oyun için güncellemeler yayınlamaya devam edecekmiş.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol