Yuoni, Tüm Platformlar İçin 19 Ağustos’ta Çıkış Yapacak

Geliştirici Tricore, Yuoni isimli hayatta kalma korku oyununun 19 Ağustos'ta PC, eski nesil ve yeni nesil konsollar olmak üzere tüm platformlara çıkış yapacağını duyurdu.

Tricore tarafından geliştirilen hayatta kalma korku oyunu Yuoni batı pazarı için 19 Ağustos’ta Steam, PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One için çıkış yapacak. Japonya’da oyun, İngilizce dil desteği ile PlayStation 5 ve PlayStation 4 için fiziksel bir sürümde de satışa sunulacak.
Yuoni 1
Yuoni, Japon stüdyo Tricore tarafından geliştirilen bir aksiyon korku oyunu. Ekip daha önce aynı evrende geçen VR macera oyunu Rises’ı geliştirmişti.
Oyunun hikayesi 1990 yılında Japonya’da geçiyor. Kendini sonsuz bir gün batımının olduğu tuhaf bir ruh dünyasında bulan ilkokul öğrencisi Ai’nin rolünü üstleneceğiz. Bu yerde, kahraman, hayatı tehlikede olan çocukça oyunlar oynamak zorunda kalacak.

Yuoni ‘de olaylar birinci şahıs bakış açısıyla gözlemlenecek. Oyun, iki çocuk oyununun bir varyasyonu olacak, saklambaç ve ebelemece. İlkinde, yararlı ögeleri aramak için yerleri keşfetmemiz gerekecek. İkincisinde, bu bulguları kabus gibi bir dünyadan kaçma girişimlerimizde kullanacağız.

Mekanlar hayaletlerle dolu olacak. Bütün ruhlar ya kör ya da sağır olacak. Kahramanın savaş becerisi yok, bu yüzden tespit edilmekten kaçınması ve düşmanları gizlice geçmesi gerekecek. Örneğin nesnelerin arkasına ve gardıroplara saklanabilecek, kısa süreliğine nefesimizi tutabileceğiz. Bazen hayaletlerin yanından yavaşça yürümek gerekirken, diğer durumlarda tehditten kaçmaya çalışarak umutsuzca koşmaya karar vermemiz gerekecek.

Yuoni içerisinde üç yeri ziyaret edebileceğiz: hastane, ev ve okul. Bu mekanlar bir şekilde bağlantı içerisindeler, öyle ki bir kapıdan geçmek bizi bu yerlerden bir diğerine götürebilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol