Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube’a Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Geliyor!

YouTube, şarkıları yalnızca telefonunuza mırıldanarak bulmanızı sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışmaya başladı.

YouTube, kullanıcıların platformda yer alan müzikleri çok daha rahat bulmasını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Artık ismini hatırlayamadığınız şarkıları, doğrudan telefonunuza mırıldanarak veya sözlerini geveleyerek bulabileceksiniz. Shazam’a benzer olarak çalışacak olan yeni özellik, telefonunuzdaki uygulamayı şarkının kaynağına yönlendirmeye çalışan bir yapay zeka kullanacak.

Önce YouTube‘da Sesli Arama‘yı etkinleştirmeniz gerekli. Ardından mikrofonu açmanız ve Şarkı Bulucu kısmından melodiyi telefonunuzun mikrofonunda yaklaşık üç saniye boyunca mırıldanmanız yeterli. Mırıldandığınız müzik karşınıza gelecek. Şarkıya göre arama “şimdilik” Android telefonlara özel olacak ve “önümüzdeki birkaç hafta içinde” kullanıma sunulmaya başlayacak.

YouTube’a Birçok Yeni Özellik Geliyor

YouTube'a Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Geliyor!

Bu özelliğin yanı sıra platformda artık “Size Özel” gibi bir bölüm yer alacak. Şirkete göre bu yeni bölüm, kullanıcıların profil ayarlarını yapılandırabileceği, indirilenleri ve daha önce izlenen videoları bulabileceği tek noktadan bir mağaza oluşturmak için kullanıcının hesap sayfasını Kitaplık sekmesiyle birleştirecek. Bu sayede, sürekli olarak sekmeler arasında geçiş yapıp durmak zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca YouTube oynatıcısına da ek kontrol seçenekleri dahil edilecek. Mobil cihazlarda, “ses seviyesindeki rahatsız edici farklılıkları azaltmak” için “Sabit Ses Düzeyi” geçiş anahtarı yer alacak. Bu özellik, sürekli olarak sesi değişen bozuk içeriklerdeki rahatsızlıkları giderecek. Bunun yanı sıra “istenmeyen kesintileri önlemek için” ekranınızı kilitleyen bir kilit seçeneği de direkt olarak uygulama içerisinde yer alacak.

Son olarak, YouTube oynatıcısına basıp basılı tutmak anında “oynatma hızını 2 katına” çıkaracak. Anlattığımız tüm bu özellikler “önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş dünyanın her yerindeki kullanıcılara” sunulacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.