Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Yorumlar Kısmına Yapay Zeka Dokunuşu!

YouTube yorumlar kısmında şu an iki farklı yapay zeka aracını test ediyor. Bu araçlardan hem kullanıcılar hem de içerik üreticileri yararlanabiliyor.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan YouTube yeni bir hamleyle yapay zeka aracını test ediyor. Her büyük şirkette olduğu gibi Youtube platformunda da bazı denemeler yapılıyor ve şu anda az sayıda Premium abonesi arasında iki yeni yapay zeka metin aracı deneniyor.

Bunlardan ilki yapay zeka tarafından oluşturulan yorum özetleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu özet ile beraber YouTube videolarının altında sıklıkla karşınıza gelen kötü yorumların özünü anlayabiliyorsunuz. İkinci araç ise izlediğiniz videoyla ilgili soruları yanıtlıyor ve başka videoları da öneriyor. Bu da karşımıza yapay zekaya sahip sohbet robotu olarak gelmeye hazırlanıyor.

YouTube İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor

Pazartesi günü açıklanan yeni bir paylaşımla beraber YouTubeun yeni deneyimler sunacağını aktarabiliyoruz. Bu deneyimlerle beraber kullanıcılara daha iyi hizmet verilmesi sağlanmak isteniyor. Yapay zekanın yer aldığı bu araçlarla beraber kullanıcılar artık birçok talebin karşılandığını görebiliyor. Bu araçlar web üzerinde olduğun gibi Android ve iOS sistemlerinde de yer almayı bekliyor.

Youtube

Nitekim YouTube tarafından yayınlanan bir blog yazısında “İçerik üreticileri yorum özetlerini, videolarıyla ilgili tartışmalara daha hızlı bir şekilde yanıt vermek veya izleyicilerinin tartıştığı konulara dayanarak yeni içerikler oluşturmak için kullanabilecek” ifadeleri yer alıyor. Dolayısıyla yapay zekaya sahip yorum özetleri içerik üreticilerine daha fazla yarar sağlamayı hedefliyor.

Diğer taraftan şu anda geliştirilme aşamasında olan yapay zeka botu izlediğiniz video oynatılırken videoyla ilgili soruları yanıtlayabiliyor. Ayrıca talebiniz üzerine de ilgili içerik için çeşitli önerilerde bulunabiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.