Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Yetmedi: Google, Play Store Aramalarında Reklam Gösterecek

Google, Play Store'daki reklamları arttırma yoluna gidecek adımlar atmaya başladı.

Google’ın Play Store araması için reklam uygulamalarını test ettiği bildirildi. 9to5Google tarafından hazırlanan bir rapora göre, editörler mağazanın arama kısmına tıkladıkları anda, editörlerin geçmişte hiç aramadıkları üç uygulama gösterdi.

Şu anda Google Play Store, arama alanına dokunduğunuzda size son dört aramayı gösteriyor ve bunların tümü otomatik tamamlama önerilerinin izlediği geçmiş sorgulara dayanıyor. Bugün ise 9to5Google çalışanları daha önce hiç etkileşimde bulunmadıkları uygulama önerilerini gördüklerini bildirdi. Buradan da anlıyoruz ki Google artık bu alanda da reklam gösterecek.

Google Play Store’un Yeni Reklam Arayışları

Play Store

Normalde arama geçmişi, yalnızca önce geçmiş sorguların ve ardından otomatik tamamlama önerilerinin göründüğü bir harf girdikten sonra görünür ancak burada durum öyle değil. Gelen rapora göre bu uygulama arama önerilerinin ücretli mi yoksa rastgele öneriler mi olduğu henüz belli değil. İlginç bir şekilde, bu uygulamalar, Reklam destekli “Sizin için önerilenler” kısmındaki Oyunlar sekmesinde görünmüyordu.

İlgili rapora, değişikliğin muhtemelen “Arama sonuçları için yeni biçimler” ve “Sevdiğiniz Uygulamaları ve Oyunları keşfetmenize yardımcı olacak Yeni Özellikler” isimli satırları içeren Kasım ayına ilişkin en son Google Play Sistem Güncellemesi ile ilgili olabileceğini açıkladı ancak şuan için bu durum da belirsiz.

Google, Play Store güncellemelerine tam anlamıyla hız kazandırdı. Tasarımı tabletler için fazlasıyla hantal ve eski kalan mağazanın tasarımı baştan aşağıya yenileyecek. Bunun yanı sıra, kullanıcıların artık cihazlarına özel yorumları daha net anlayabilmeleri için oyun ve uygulama değerlendirmeleri yalnızca cihaza özel olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.