Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

YouTube, Yapay Zeka Video Özetleri Sunacak

YouTube, yapay zeka tarafından oluşturulan video özetlerini test etmeye başladı.

Bir sonraki gördüğünüz internet video özeti bir insan tarafından yazılmamış olabilir. YouTube, arama ve izleme sayfalarında görünen yapay zeka tarafından oluşturulmuş video özetlerini test etmeye başladı. Üretilen özet, ilgili videonun izlemeye değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak. Hemen söyleyelim; şirket, bunların içerik oluşturucuların kendi video açıklamalarının yerini almayacağının altını çizdi.

Test süreci, yalnızca “sınırlı sayıda” İngilizce video ile ve yalnızca bazı izleyiciler tarafından görülebilecek. Platform, hangi ülkelerin, platformların veya video türlerinin yapay zeka tarafından üretilen özetleri alacağını söylemedi. Ancak test süreci yalnızca İngilizce videolarla yapılacağı için platformun Türkiye kısmında bu özelliği görmemiz şimdilik mümkün değil.

YouTube, Video Özetleri İçin Yapay Zeka Kullanacak

YouTube, Yapay Zeka Video Özetleri Sunacak

Test süreci, YouTube’un yapay zeka tarafından üretilen video bölümlerini test etmeye başlamasından yaklaşık üç yıl sonra geldi. Google, üretken yapay zeka araçlarını daha aktif kullanacağını belirtti. Teknoloji devi, Bard sohbet robotunu tanıttı ve teknolojiyi, her zaman kamu tüketimi için olmasa da elektronik tablo şablonlarından tüm haber makalelerine kadar her şeyi üretmek için kullanıyor.

Bununla birlikte, YouTube özet özelliği bir hayli yararlı olacak. Dünyanın en büyük video platformuna dakikada bir 500 saatin üzerinde içeriğin yüklendiğini biliyoruz ki insanların buna ayak uydurması imkansız. Tek endişemiz, yapay zekanın tamamen doğru özetler yazıp yazamayacağı diyebiliriz. Google, Bard gibi üretken sistemlerin yanlışlıklara ve yanlış bilgilere eğilimli olabileceği konusunda kullanıcıları uyarmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.