YouTube Varsayılan Video Kalitesini Düşürdü

Video platformu YouTube videoların kalitesini düşürdü.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Video izleme ve paylaşma platformu YouTube, varsayılan video oynatma kalitesini 480P’ye düşürdüğünü açıkladı. 

COVID – 19 salgını sonrasında evlerine kapanan insanlar internet trafiğini de önemli derecede arttırmış durumda. İnternet trafiğini düşürmek için çeşitli önemler alan teknoloji şirketlerinin aldıkları önlemlerden birisi de yayın kalitesini düşürmek oldu. Avrupa Birliğinin tavsiyesi sonrasında yayın kalitelerini düşüren şirketler arasında YouTube’da yer alıyordu. YouTube yaptığı açıklamada tüm dünyada video kalitesini varsayılan oynatmak olarak 480P’ye düşürüldüğünü açıkladı. 

Avrupa Birliği’nin tavsiyesi sonrasında başta Netflix olmak üzere, Apple, Amazon, Facebook, ve Instagram video kalitelerini düşürdüklerini açıkladı. YouTube ise yaptığı açıklamada küresel çapta video kalitesi düşürme hamlesini hayata geçirdi.

YouTube internet trafiğinin düşürülmesi adına varsayılan video kalitesini 480p ile sınırlandırdığını açıkladı. YouTube’un bu uygulaması sadece Avrupa bölgesinde değil küresel çapta uygulamaya sokuldu. Avrupa Birliği’ni tavsiyesinin ardından Netflix, Apple ve Disney+ servisleri video kalitelerini sadece Avrupa ülkelerinde video kalitesini düşürmüştü. Netflix ve diğer teknoloji devlerinin video kalitesini düşürme hamlesi Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlamıştı. 

YouTube’un bu hamlesinin şimdilik 30 günlük süre ile uygulamacağı belirtildi. YouTube’un bu uygulamasının süresinin uzayıp uzamayacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol