Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube, Tüm Kanallar İçin Klip Almayı Etkinleştirdi

YouTube, Twitch'e yetişmek için tüm kanallar için klipleri etkinleştirdi.

YouTube yaptığı açıklamada, Amazon’un sahip olduğu yayın hizmeti Twitch’in bu özelliği ilk kez uygulamasından altı yıl sonra platformun tüm kanallarında kliplerin etkinleştirildiğini duyurdu. Geçen yıl şirket, 1.000 veya daha fazla aboneye sahip kanallarda klip yetenekleri eklemişti ancak bugünkü duyuru abone ön koşulunu etkin bir şekilde ortadan kaldırdı.

Duyuru, resmi Twitter sayfası aracılığıyla geldi. Klipler özelliğini, bir YouTuber’ın videosundan veya izleyiciler tarafından akışından “kırpılan” küçük videolar olarak açıklayabiliriz. Klip alma özelliği, genellikle yayınlardan veya daha uzun videolardan öne çıkanları ayırmak için kullanılacak. Klipler, platformun birincil rakibi olan Twitch’te 2016’dan beri bir özellikti ve herkese açıktı.

YouTube’ta Artık Klip Alma Herkes İçin Aktif

YouTube
Artık her kanaldan klip alabilirsiniz.

Hem YouTube’un özelliği dahil etmesi hem de daha fazla kullanıcıya sunma çabaları, rakibine yetişmek için devam eden bir çabanın parçası gibi görünüyor. Bu haftanın başlarında şirket, canlı yayın görüntüleyenlerin birbirlerine ücretli kanal üyelikleri hediye etmelerini sağlayacak yeni bir hediye özelliğini test etmek için bir beta yayınladı.

Twitch, işlevsel olarak aynı şekilde çalışan hediye abonelik programı ile yıllardır benzer bir sisteme sahip. Geçen yıl şirket, canlı yayınlar için yalnızca abonelere özel sohbetler ve izleyicilerin canlı sohbet yoluyla katılabileceği anketler de ekledi; bunların her ikisi de dahil oldukları sırada Twitch’te zaten vardı. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca YouTube aynı zamanda, platforma özel, büyük isimlerden oluşan sağlam bir kadro oluşturmak amacıyla, en iyi birkaç yayıncıyı yalnızca platformunda yayın yapmaya ikna etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.