Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Shorts’a TikTok Benzeri ‘Seslendirme’ Özelliği Geldi

YouTube Shorts, iOS içerik oluşturucuları için Seslendirme özelliğini yayınladı.

Yılın başında, bir APK sökme işleminde YouTube Shorts‘un bir seslendirme özelliği uygulamak üzerinde çalıştığını öğrenmiştik. Bu sızıntı, uygulamanın Android sürümünde yapılırken, nihayet uygulamanın iOS sürümünde de olsa meyvelerini verdiğini görüyoruz.

YouTube, kullanıcıların anlatım yapmalarını sağlayacak bir seslendirme özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Özellik ilk olarak iOS kullanıcılarına sunuldu ve destek sayfasında bir Android güncellemesinden bahsedilmedi. Seslendirme veya Sesli Anlatım özelliğine aşina değilseniz, bu özellik kaydedilen videolara yorum veya daha fazla bağlam eklemek için kullanılan bir yenilik olacak.

YouTube Shorts ‘Seslendirme’ Özelliği Nedir?

YouTube Shorts

Kullanıcılar bu özelliği kullanmak için normal gibi bir video kaydedebilecek ve kayıt bittiğinde, görüntünün herhangi bir alanı seçilerek videoya anlatım eklenebilecek. İşaretçi doğru konuma geldiğinde, kullanıcı kayıt tuşuna basabilecek ve seslendirme işlemini başlatabilecek. Bittiğinde, kullanıcılar videoda bulunan tüm seslerin yüksekliğini ayarlayabilecek.

Kullanıcılar geri al ve yinele gibi kısayollara erişebilecek. Bu, YouTube Shorts içerik oluşturucularına daha iyi videolar oluşturmaları için daha fazla araç sağlayan mükemmel bir eklenti olacak. YouTube, kısa formatlı video cephesinde mücadele eden TikTok ile yoğun bir rekabet içerisinde. TikTok son birkaç yıldır kısa biçimli videoların platform kralı olurken, YouTube ve Instagram gibi rakipler yetişmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptı.

Daha yakın zamanlarda YouTube, YouTube Shorts içerik oluşturucularının YouTube İş Ortağı Programına katılarak gelir elde etmeye uygun olacağını duyurarak büyük bir adım attı. Şirket ayrıca Shorts yaratıcıları için farklı kriterler sunacağını ve farklı metrikler kullanarak uygun olmalarına izin vereceğini duyurdu. Bu, platformdakiler için kesinlikle iyi bir haber olsa da, değişiklikler 2023’e kadar gelmeyecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.