Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Shorts TikTok Tarzı Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

YouTube, Short'lara yapılan yorumları kullanarak yeni videolar çekmenize olanak sağlayacak TikTok benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor.

YouTube Shorts izleyicileri artık izledikleri bir videodaki yorumlara göre içerik oluşturabilecek ve orijinal videoyu oluşturanların bu özellik üzerinde herhangi bir denetimi olmayacak. Yoruma dayalı Short, Shorts akışında ve izleyicinin kanal sayfasında görünecek. Bir Short’ta yer alan yorumların yazarları ve yorumun göründüğü videonun yaratıcıları, içeriğine göre bir video oluşturulduğunda bilgilendirilmeyecek.

TikTok’un bazı özelliklerini kopyalamaya yönelik girişimde, tıpkı TikTok içeriklerindeki gibi başka kullanıcılardan esinlenebileceksiniz. Yeni özelliğin nasıl çalışacağı belli değil ancak izleyiciler tarafından oluşturulan ve yorumlar içeren bu yeni tür Shorts, mevcut TikTok özelliğine oldukça benziyor. Muhtemelen, bir yoruma dokunabilir ve ardından kendi videonuzu oluşturmak için çekim yapabilirsiniz.

Yorumlar YouTube Shorts’a Dönüşecek

YouTube Shorts

Bu yeni özellikle izleyiciler, diğer kullanıcıların yorumlarından ilham alarak bunları kısa ve akılda kalıcı videolara dönüştürebiliyor. Bu, izleyicilerin platformda tesadüfen karşılaştıkları Shorts videoları hakkındaki düşüncelerini ve fikirlerini paylaşmaları için harika bir yol olabilir. Yorum yazarları, yorumlarının bir videoda öne çıkarılmasını engelleyemez ve içerik oluşturucular, videoları için yorumlar kapatılmadığı sürece bu konuda kontrole sahip değil.

Videolarınıza yapılan yorumların YouTube Shorts’ta kullanılmasından endişe ediyorsanız kanalınız için yorumları kapatabilirsiniz. YouTube, yeni özelliğin dünya çapında Android ve iOS’ta küçük bir kullanıcı grubu için yayında olduğunu söylüyor. Bir dahaki sefere bir Shorts videosunda komik veya yaratıcı olduğunu düşündüğünüz bir yorum gördüğünüzde, beğeni bırakmak yerine bu yorumu kendi Shorts’unuza dönüştürebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.