Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Music’e Yeni Bir Özellik Eklendi

Popüler bir YouTube platformu olan YouTube Music, web sürümü için yeni bir özellik duyurdu. Henüz belirli kullanıcılarla denenen bu özellik, artık çoklu seçimlere izin verecek.

Hizmete girdiği günden itibaren oldukça kurtarıcı özellikler sunan Youtube Music, platformun web sürümüne yeni bir özellik ekledi. Google’ın yan kuruluşu YouTube tarafından geliştirilen müzik uygulaması; reklamsız bir hizmet sunuyor. Platformda dilediğiniz sanatçı albümlerine erişebilir, yalnızca birkaç söz aratarak şarkıları keşfedebilir ve YouTube hesabınızda gerçekleştirdiğiniz izlemelere göre öneriler alabilirsiniz.

Hem masaüstünden hem de cep telefon ve tabletlerinizden giriş yapabileceğiniz platform; 2015 yılından beri hizmet veriyor. Nihayet temel müzik platformlarının olmazsa olmazlarından biri olan çoklu seçim özelliği, 7 yıl sonra YouTube Music’e geliyor. Artık dilediğiniz parçaları kolaylıkla seçebilecek ve oynatma listelerinize ekleyebileceksiniz.

YouTube Music Çoklu Seçme Özelliği İçin Geç Kaldı

YouTube Music

Uzun zamandır Spotify, Apple Music ve Deezer gibi platformlarda bulunan özelliğin; YouTube Music‘e yeni gelmesi ise bazı kullanıcıların platformu eleştirmesine sebep oldu. Ancak geç de olsa özelliğin eklenmesi, sadık takipçileri memnun etti. Bu özelliği kullanmak için yalnızca web sürümüne giriş yaparak, listenize eklemek istediğiniz albüme tıklamalısınız.

Yeni bir çalma listesi için, albümdeki ilk şarkının sağ imlecine tıklayarak; kaydırma yapabilir ve dilediğiniz şarkıları tek tıkla seçebilirsiniz. Bu yeni özellik şimdilik belirli kullanıcılara sunulmuş olsa da, yakın zamanda tüm kullanıcılar için duyurulacağı kesin. Aynı zamanda bu önemli özelliğin iOS ve Android sürümüne gelmesi de muhtemel görünüyor. Web sürümünden daha fazla uğraş gerektirecek olsa da, telefon uygulaması için yapılacak yenilik; kullanıcıları daha da mutlu edecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.