Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Music’e Beklenen Arayüz Güncellemesi Geldi

YouTube Music nihayet uzun zamandır beklenen kitaplık yeniden tasarımına kavuştu.

Android ve iOS için YouTube Music uygulamaları, geçen yıl içinde oynatma listesi arayüzü, büyük ekranlı cihazlardaki ayar düzeni, medya kontrolleri kullanıcı arayüzü ve daha fazlasını iyileştiren çeşitli tasarım değişiklikleri aldı ancak, Kitaplık sekmesi, 2018 lansmanından bu yana hemen hemen aynıydı.

YouTube, geçen yıl Ağustos ayında bir Kitaplık kullanıcı arabirimi yeniden tasarımını birkaç kullanıcıyla kısaca test etse de, birkaç hafta sonra geri çekildi. Neyse ki, nihayet birkaç ek ince ayar ile yenilenen arayüz kullanıcılara sunuldu. Gelin, tüm yeni tasarımları beraber inceleyelim.

YouTube Music Kitaplığı Nihayet Modernleşti

YouTube Music

Güncellenen YouTube Music Kitaplığı arayüzü, uygulamanın hem Android hem de iOS sürümlerinde kullanıma sunuldu. Çalma listelerine, şarkılara ve albümlere anında erişmenizi sağlayan daha temiz bir tasarım ile arayüz tamamen elden geçirildi.

Geçmiş, Oyuncular, Arama ve Hesap düğmeleri üstteki Kitaplık sekmesinin sağına yerleştirildi ve ardından sekmede gösterilen sonuçları Çalma Listeleri, Şarkılar, Albümler ve Sanatçılar gibi birkaç kategoriye göre daraltmanıza izin veren filtrelerle yeniden tasarlandı. İlk üçünü seçtiğinizde yeni İndirilenler filtresine ve Sanatçılar filtresini seçtiğinizde Abonelikler filtresine de erişebilirsiniz.

Filtre çiplerinin altındaki açılır menüyü kullanarak Kitaplık sekmesinde gösterilen sonuçları da sıralayabilirsiniz. Bu, Son etkinlik, Son eklenen, Son oynanan ve alfabetik olarak sıralamanıza olanak tanıyacak. Son olarak, sekmenin varsayılan kayan eylem düğmesi, yeni bir oynatma listesi eklemenizi sağlayacak. Bir filtre çipi kullandığınızda “Tümünü Karıştık” aktif edilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.