YouTube İçin Faydalı Özellik Kullanıma Sunuldu

YouTube kullanıcılarının beklediği özellik kullanıma sunulmaya başlandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Popüler video izleme ve paylaşma platformu YouTube için kullanıcıların uzun zamandır beklediği özellik kullanıma sunuldu.

blank

Google tarafından satın alındıktan sonra büyümeye devam eden YouTube kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özellikle sunmaya devam ediyor. Popüler video izleme ve paylaşma platformu YouTube’a gelen son özellik ise uyku zamanı hatırlatıcısı oldu. Kullanıcılar artık belirli saatler girerek uygulamanın kendilerine “uyuma zamanın geldi” hatırlatması yapmasını sağlayabiliyor. YouTube üzerinde vaktin nasıl geçtiğini anlamayan kullanıcılar için oldukça faydalı olan bu özellik videonun ortasında ya da video bittikten sonra gösterilebiliyor.

YouTube 720P Videoları Artık HD Olarak İşaretlemiyor

Milyonlarca kullanıcının video izleyip paylaştığı platform olan YouTube artık 720 piksel çözünürlükteki videoları HD ( High Definition ) olarak işaretlemeyi bıraktı. YouTube HD işareti artık 1080p ya da daha yüksel çözünürlük sunan videoların yanında görünecek. 720 piksel ve daha düşük çözünürlüğe sahip videolar ise SD (Standard Definition) olarak görülecek. YouTube’un neden böyle bir adım attığı konusunda şimdilik bilinmiyor. YouTube’un aksine pek çok video izleme ve paylaşma sitesinde 720p çözünürlüğündeki videolar HD olarak işaretleniyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol