Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube, 4K Videolar İçin Premium Şartından Vazgeçti

YouTube, 4K video izleme özelliğini, yalnızca Premium sahiplerine özel olarak sunmaktan vazgeçti.

Ayın başında, YouTube‘un platformda 4K çözünürlüğü kilitleyen ve Premium abonelik hizmeti için ödeme yapanlara özel kılan bir özelliği test etmeye başladığını bildirmiştik. Bugün ise, şirket test sürecini sonlandırdığını ve 4K video izleme seçeneğini herkese açık hale getirdiğini belirttiğinden, test süreci tamamlandı ve bu karardan vazgeçildi.

YouTube bir yıl boyunca birçok test gerçekleştirse de, bu belki de en ilginçlerinden biriydi ve topluluk içinde çok fazla tartışma yaratmıştı. Şu anda hizmetin bu özelliği dayatmayacağı çok açık ancak bunun gelecekte uygulayacağı bir şey olup olmayacağını da kesin olarak söyleyemeyiz. Çoğu akıllı telefon kullanıcısı bu değişiklikle ilgili gerçekten bir sorun yaşamazken, TV kullanıcıları konuyla ilgili daha fazla ses çıkardı.

YouTube 4K Seçeneği Şimdilik Ücretsiz

YouTube

YouTube Premium, en önemlilerinden biri içeriği reklamsız izlemeniz olmak üzere birçok avantaja sahip bir abonelik sistemi. Ayrıca Premium ile, çevrimdışı oynatmak için video indirme ve ekran kapalıyken bile videoları arka planda oynatma olanağına da sahip oluyorsunuz. Son olarak, videoları resim içinde resim modunda izleme ve Originals’a erişme seçeneğiniz de mevcut.

Müziği sevenler için Music Premium aboneliği de alabiliyorsunuz. Bu, premium abonelik için pek çok ekstra avantaj gibi görünebilir ancak hizmetin aylık 16.99 TL veya yıllık 152 TL civarında bir ücreti olduğunu da belirtelim.

Neyse ki, şimdilik YouTube kullanıcıları tüm çözünürlüklerin keyfini ücretsiz olarak çıkarabilecek ancak en yüksek seviye çözünürlüğünün bir ödeme duvarının arkasında kilitlendiği bir gün gelebilir ancak şimdilik tüm çözünürlüklerin keyfini çıkarın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.