Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yoko Taro Artık Nier Oyunu Geliştirmeyecek

Yoko Taro, Nier serisinin hayranlarını çok üzecek bazı açıklamalarda bulundu. Kimse şaka yapıp yapmadığını anlayamadı.

Yoko Taro, Nier serisinin ve selefi Drakenguard’ın arkasındaki kilit isim ancak serinin babası olarak bilinen ünlü oyun geliştiricisi Nier serisini arkasında bırakacak. Tuhaf maskeli eksantrik oyun yönetmeni, Nier’i geliştirmeyi sonsuza dek bıraktığını söyledi.

Yoko Taro; 22 Aralık’ta kaydedilen bir tatil mesajında, Nier yapımcısı Yosuke Saito ve serinin bestecisi Keiichi Okabe ile birlikte Nier Replicant ver. 1.22474487139’ın satış başarısının yanında geçen yılı tartıştı. Bu önemli sohbet sayesinde birçok kritik bilgi edindik.

Yoko Taro: ‘Nier Serisi Artık Bitti’

Yoko Taro

Saito, Taro’ya Nier serisiyle ilgili paylaşacak yeni bir şeyi olup olmadığını sorduğunda, Yoko Taro açıkça “Hayır, hiçbir şey!” dedi. Saito, YoRHa ile daha fazla bir şey yapmamanın iyi olup olmadığını sorduğunda, Taro yarı şakayla “Bugün burada duyurduk millet! Nier serisi artık bitti!” açıklamasında bulundu. Bahsettiğimiz sohbete buradan ulaşarak dinleyebilirsiniz.

Tabii ki, Taro şaka yapıyor olabilir. Taro, Nier’i terk etmenin bir yalan olabileceğini kabul ediyor ve “Ama… asla bilemezsiniz… Büyük bir yığın para alırsam daha fazlasını yapabilirim…” diyor. Yani Nier’in işi bitti mi? Muhtemelen hayır ancak çok uzun yıllar yeni oyun görmeyi beklemeyin derim. Özellikle de Yoko Taro gerçekten de çanta dolusu nakit para alırsa, yeni oyun görebiliriz.

Ekim ayında Taro, kartların etrafında dönen sıra tabanlı bir RPG oyunu olan Voice of Cards‘ı piyasaya sürdü. Artık ve Nier Replicant dışarıda olduğu için elinde biraz “boş zaman” var ve bir sonraki kolunda ne olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.