Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yine Amazon: Blue Protocol Batı Sürümü Onaylandı!

Bandai Namco, Amazon Games'in anime tabanlı MMORPG oyununu Batı'ya getirmeye yardım etmeyi kabul etmesinden sonra Blue Protocol'ün küresel olarak yayınlanacağını onayladı.

Bandai Namco, Amazon Games ile yeni kurulan ortaklık sayesinde anime MMORPG oyunu Blue Protocol‘ün 2023 yılında Batı sürümüne kavuşacağını onayladı. Genshin Impact benzeri MMO, pandemi kaynaklı önemli bir erteleme yaşamadan önce 2021 yılında çıkış yapacaktı ancak Asya sürümü de 2023’e sarktı.

Anime sanatı tarzı, oynaması ücretsiz iş modeli ve aksiyon RPG mekanikleri ile Blue Protocol, HoYoverse’nin hit gacha oyunu Genshin Impact ile uzun süredir karşılaştırıldı ancak iki oyun arasındaki tek benzerlik grafikler diyebiliriz çünkü bu yapım aslında dokunmatik ekranda oynanamayacak kadar karmaşık ve bu nedenle mobil cihazlarda yayınlanmayacak tam teşekküllü bir MMO oyunu.

Blue Protocol Ne Zaman Çıkacak?

Blue Protocol

Bandai Namco’nun bugüne kadar paylaştığı promosyon malzemelerine göre bu yapım, Sega’nın popüler MMORPG oyunu Phantasy Star Online 2’ye çok daha yakın bir oyun.

Bandai Namco ve Amazon Games, 2023’ün ikinci yarısında Blue Protocol’ü Batı’ya getirmek için bir yayıncılık anlaşması imzaladı. Geliştiricilerin yakın zamanda oyunun piyasaya çıkacağını söylediği gibi, Japonya sürümü daha erken yayınlanacak.

Oynaması ücretsiz ARPG, Bandai Namco’nun daha önce “derin karakter özelleştirmesinden sürükleyici çok oyunculu deneyime kadar her şeyi vaat ettiği Regnas’ın açık dünyasında geçecek. Oyun ilk çıktığında beş karakter sınıfına sahip olacak, bunlara katanasız Phantasy Star Online 2’deki Bravers’ı biraz anımsatan paladin benzeri Blade Wardens ve Keen Striders dahil olacak.

16 Ocak 2023‘te sona eren hafta sonu için bir canlı sunucu testi planlandı ve geliştiriciler, yalnızca PC’ye özel bu deneme sürümünü 50.000 oyuncuyla sınırlamayı planladıklarını belirtti. Çağdaş canlı hizmet oyunlarını geliştirmenin ve sürdürmenin karmaşık doğası nedeniyle, bunun oyunun çıkışından önce yapılan tek canlı sunucu testi olmayacağı çok açık.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.