Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yılların Oyunu Fortnite Oyuncu Rekoru Kırdı: 44.7 Milyon!

Fortnite yeni bir rekora daha imza atıyor. Battle royale oyunu bir gün içerisinde 44.7 milyon oyuncuya ulaşıyor.

Epic Games tarafından oyunculara sunulan çevrimiçi odaklı battle royale oyunu Fortnite yeni bir rekora daha imza attı. Açıklanan verilere göre oyun bir gün içerisinde 44,7 milyon oyuncuya ulaştı. Bu sayı oldukça yüksek bir şekilde karşımıza çıkıyor ve 2017 yılında çıkış yapmış bir oyun için gerçekten de muazzam bir oyuncu kitlesi diyebiliriz.

Resmi X platformu üzerinden yayınlanan bir gönderiye göre oyun 4 Kasım 2023 tarihinde toplamda 44,7 milyon oyuncunun yanı sıra oyunun 102 milyon saat oynandığını açıklandı. Bu rekor, Fortnite’ın 3 Kasım’da 5 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya sahip olduğunu haberinin ardından geldi.

Fortnite’da Oyuncu Sayısı Yükselişe Geçti

Büyük rekorlara imza atan ve imza atmaya da devam eden Fortnite için yeni gelişmeler bunlarla sınırlı kalmıyor aynı zamanda oyunun 5. bölüm güncellemesinin de yakında geleceğini doğruluyoruz. Yine geçtiğimiz saatlerde oyunun 5. bölüm haritasının tamamlanmamış bir taslağı X platformunda sızdırıldı ve bu da oyunculara yeni harita için çeşitli ipuçları verdi.

Fortnite

Nitekim geldiğimiz süreçte oyunun tek başarısı bunlar değil. Önceki yıllarda Fortnite x Travis Scott oyun içi etkinliğinde eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru 12,3 milyon gibi devasa bir sayıydı. Ancak geldiğimiz süreçte bu sayı gerçekten de büyük oranda katlandı ve şimdi 45 milyona yakın oyuncu sayısıyla göz dolduruyor.

Son olarak Fortnite’ın yeni sezonu 3 Kasım‘da başladı ve bölüm 1’deki orijinal haritanın yanı sıra klasik silahları ve eşyaları da içeriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.