Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yılın İddialı Oyunlarından The Invincible’ın Türkiye Fiyatı Şaşırttı

6 Kasım itibarıyla Steam'de piyasaya sürülen bilim kurgu - macera oyunu The Invincible'ın Türkiye fiyatı 409 TL olarak belirlendi.

The Frostpunk ve The War of Mine gibi serilerle tanınan Polonya merkezli 11 bit studios’un yayıncı koltuğunda oturduğu The Invincible, 6 Kasım itibarıyla resmi çıkışını gerçekleştirdi. Stanisław Lem’in aynı adlı romanından uyarlanan yapım, teknolojinin günümüzden ilerde olduğu ancak ambiyans olarak 50 ve 60’ların ruhunu yansıtan bir atompunk atmosferine sahip.

Starward Industries tarafından geliştirilen bilim kurgu – macera oyunu, ülkemizde şaşırtıcı bir fiyattan satışa sunuldu. Standart sürümü 409 TL olan The Invincible, Deluxe sürümüyle ise 510 TL‘den listeleniyor. Başlangıçta oyunun Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülmesi planlansa da, daha sonra bu karardan vazgeçildi.

The Invincible Steam’de 409 TL’den Çıkış Yaptı

The Invincible’ın global fiyatına baktığımızda ise 30 dolar olduğunu görüyoruz ki bu rakam güncel kur ile 854 TL’ye tekabül ediyor. Anlayacağınız Türkiye için yarı fiyatına bir denk gelen bir yerel fiyatlandırma söz konusu, ancak bunun çok da uzun sürmeyeceğini belirtmekte yarar var zira Steam’deki tüm oyunların fiyatları 20 Kasım’dan itibaren dolara çevrilecek.

The Invincible fiyat steam

Steam, Orta doğu ülkelerinin yer aldığı USD-MENA listesine dahil edilen Türkiye için globalin yüzde 45 altına fiyatlar önerecek, ancak buna ne kadar sirayet edileceği büyük bir merak konusu. Durum ne olursa olsun, söz konusu tarihte tüm fiyatlarda önemli bir artış yaşanmasını bekliyoruz.

Yazar ekibimizden Mert Doğan, 6,5 puan verdiği The Invincible incelemesinde, “hikaye açısından Stanislaw Lem’in romanının kusursuz bir uyarlaması ancak oynanış mekanikleri konusunda hayal kırıklığı yaratan bir oyun” değerlendirmesini yaptı. Bu haber yazıldığı sırada oyun için paylaşılan ilk Steam incelemelerinden yüzde 93 kararı olumlu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.