Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Yılın En Çok Beklenen Oyunlarından Biri 2024’e Ertelendi

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından birisi gelecek yıla ertelendi ancak oyun gelecek yılın başlarında piyasaya sürülecek.

Başlangıçta planladığınız gibi bu Ekim ayında Alone in the Dark’ın yeniden yapılan ilk oyununu oynamayacaksınız. THQ Nordic, bugün projenin 16 Ocak 2024’e ertelendiğini duyurdu. Bir basın açıklamasında yayıncı, özellikle Alan Wake 2, Cities Skylines 2 ve Spider-Man gibi isimlerin yer aldığı Ekim ayının en güçlü yapımlarıyla rekabet etmek istemediğini açıkça belirtti.

Basın bülteninde, yeni yılın başlangıcını karanlık bir zaman olarak doğru bir şekilde tanımlayarak, “Gerçekten Karanlıkta Yalnız kalmayı hedefliyoruz” (Alone in the Dark ile ilgili ve büyük yapımlarla çakışmamakla ilgili kelime oyunu) denildi. Ancak, tabii ki Alone in the Dark‘ın ertelenmesinin tek nedeni bu değil. Beklediğiniz gibi, fazladan zaman cilalama için kullanılacak ve oynanış mekanikleriyle ilgili geliştirmeler yapılacak.

Ekim Ayı Büyük Bütçeli Oyunlarla Dolu

Oyun, Alone in the Dark

Başlangıçta 25 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanan Alone in the Dark, Spider-Man 2, Assassin’s Creed Mirage, Lords of the Fallen ve Alan Wake 2 gibi çok zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacaktı. Tüm bu büyük bütçeli yapımların aynı takvime yığılmasından dolayı endişelenen THQ Nordic, projeyi gelecek yılın başlarına erteleme kararı aldı.

Bu yeniden yapımda David Harbour ve Jodie Comer sırasıyla Edward Carnby ve Emily Hartwood’u canlandıracak. Her iki karakter de oynanabilir olduğundan hikayeyi iki benzersiz perspektiften deneyimleyebileceksiniz. Oyun 1920’lerin Güney Amerika’sında, Derceto Malikanesi’nde geçiyor ve orijinal projeleri anımsatan oynanış mekanikleri bizleri bekliyor: ürkütücü ortamlar, bulmaca çözme, çatışma ve bolca gizem.

Şu ana kadar Ocak 2024 dönemi bir hayli boş görünüyor, dolayısıyla Alone in the Dark’ın etki yaratma şansı kesinlikle daha yüksek olacak. Alone in the Dark PC, PS5 ve Xbox Series X/S için geliştirilme aşamasındadır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.