Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yerli Uzay Simülasyonu SpaceKraft Yakında Çıkıyor

Üç kişilik bir ekip tarafından geliştirilen yerli uzay simülatörü SpaceKraft, çok yakında Steam üzerinden kullanıcılarla buluşacak.

Muhammet Emin Öner tarafından Eylül 2023’te kurulan bağımsız oyun stüdyosu Game Dev Garage, ilk projeleri SpaceKraft‘ı çok yakında Steam’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Arkasında üç kişilik bir ekibin olduğu yerli yapım için şu anda bir playtest gerçekleştiriliyor. Dileyen kişiler, bu sayfadan test erişim talep edebilirler.

SpaceKraft, öğeler oluşturduğunuz ve açık dünyayı keşfettiğiniz, fizik tabanlı bir uzay gemisi simülasyonu olarak tanımlanıyor. Uzay gemisinde nesneleri hassas bir şekilde tutmak ve hareket ettirmek için yanaşma kolu ve gezegen yüzeylerinden nesneleri kaldırmak için arkada bir vinç halatı bulunuyor.

SpaceKraft, 2024’ün İlk Yarısında Yayımlanacak

Uzay geminize yakıt ikmali yapmak, onarmak veya yükseltmek için kristal enerji toplayabilirsiniz. Afterburner, zırh, ekstra yakıt deposu, güçlendirilmiş şasi ve daha fazlası… Yeni gezegenleri keşfederken, toplanacak daha fazla kaynak keşfedebilirsiniz. Tesisleri onarmak için daha fazla unsur oluşturun. Her gezegenin kendine has özellikleri var.

SpaceKraft steam

Kahramanımız Tom, kendisini bilinmeyen bir evrene kaçırılmış olarak bulur ve burada garip yeni dünyada gezinmesi, kaçırılmasının sırlarını ortaya çıkarması ve sonunda Dünya gezegenine evine dönmenin bir yolunu bulması gerekiyor. 4 GB RAM ve 250 MB depolama isteyen SpaceKraft, düşük sistem gereksinimli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Eylül ayında gerçekleşen Gaming İstanbul – Indieway‘de ikinci olan yerli yapım, 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Çıktığı zaman haberdar olmak için Steam‘den istek listenize ekleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.