Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Yerli Taktiksel FPS Oyunu Contain’den Yeni Ayrıntılar

SinginGiant tarafından geliştirilen yerli taktik FPS oyunu Contain'in ilk geliştirici bildirimi yayımlandı. Unreal Engine 5 üzerinde inşa edilen oyun, gelecek yıl Steam'de piyasaya sürülecek.

İstanbul merkezli SinginGiant stüdyosunun birinci şahıs nişancı türündeki oyunu Contain‘den daha önce sizlere bahsetmiştik. Türkiye’nin SCP temalı ilk taktik FPS oyunu olarak tanımlanan yerli yapım, yaklaşık bir buçuk senedir geliştiriliyor. Açılımı “Special Containment Procedures” olan SCP, olağanüstü olayların yer aldığı oyunlar için kullanılan bir terim.

Yayımlanan geliştirici bildiriminde Contain hakkında yeni ayrıntılar paylaşıldı. Buna göre oyunun tüm aydınlatmaları ve asset’leri Unreal Engine 5 oyun motoruna geçirilmesiyle beraber, tamamen yenilendi. SinginGiant ekibindeki 3D artistlerin yoğun çalışması sonucunda birçok asset de tekrar elden geçirilmeye devam ediyor. FPS oyunlarında özellikle vuruş hissiyatının çok önemli olduğunun bilincinde olan ekip, bu konuda çok hassas davranıyor.

Contain, SCP Temalı İlk Yerli FPS Oyunu

Geliştirici ekibin başında olan Sonat Samir şunları söyledi, “SinginGiant’da çalışan herkes taktik FPS oyunlarını çok seven ve uzun zamandır bu tip oyunları oynayan geliştiricilerden oluşuyor. Ekibimiz özellikle silahlar konusunda uzman 3D artistlere sahip. Sadece animasyon değil silahlara takılan aparatlar, ses ve efektler konusunda da oldukça seçici davranıyoruz. Oyuncunun silahını istediği gibi özelleştirebilmesini ve bunları kullanırken hissetmesini istiyorum”

Contain steam

Contain hikayesi görevlerle ilerlemeye devam edecek. Birden fazla düşman tipini kontrol altına almanız, durdurmanız veya yok etmeniz gerekirken, bir yandan da doğaüstü anomalilerle karşılaşmaya başlayacaksınız. Görevler sırasında karşılaşacağınız bazı paranormal olaylar ise rastgele çalışmaya devam edecek. Yerli FPS oyunu, Steam’in yanı sıra Güney Kore’de özel olarak Smilegate firmasının Stove platformunda, Erken Erişim olarak piyasaya sürülecek.

Derinlemesine karakter ve silah özelleştirmesi içeren Contain‘in 2024 yılında çıkış yapması planlanıyor. Oyunu bu sayfadan Steam’de istek listenize ekleyerek SinginGiant ekibine destek olabilirsiniz. Kesin çıkış tarihi ve fiyat gibi ayrıntılar için biraz daha beklememiz gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.