Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yerli Soulslike Oyunu Dawn of Shadow’dan İlk Oynanış Videosu

İzmir merkezli Pyro Games, geliştirme süreci devam eden souls-like aksiyon RPG türündeki oyunu Dawn of Shadow'un Mart 2023'te Erken Erişim olarak yayınlanacağını açıkladı.

Kuruluşunun ilk yılında geliştirdiği K-Sniper Challenge, Rambo Shooter Escape ve Merge Battle Tactics adlı mobil oyunlarıyla dünya çapında 35 milyondan fazla indirmeye ulaşan İzmir merkezli Pyro Games, mobil alandaki başarısını PC ve konsol platformlarına taşımayı hedefliyor. Ağustos 2021’de kurulduktan sonra İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Teknopark’a taşınan yerli oyun girişimi, yeni projesi üzerindeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Stüdyonun kurucusu ve aynı zamanda ürün yöneticisi olan Aras Aydoğan, geliştirmesine devam ettikleri souls-like aksiyon RPG türündeki Dawn of Shadow‘un Mart 2023’te Erken Erişim olarak yayınlanacağını açıkladı. Merak uyandıran yapımın Pre-Alpha testinden ilk oynanış videosunu paylaşan Pyro Games, bizlere oyundan neler bekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi verdi.

Türk Stüdyodan Yerli Soulslike Oyunu

Dawn of Shadow

Dawn of Shadow, tanımlandığı türden de anlayabileceğiniz üzere FromSoftware çıkışlı Souls serisinden ilham alıyor. Daha önce bu formülle geliştirilen birçok oyun gördük. İkonik seri, Dark Souls ve Bloodborne gibi oyunların başarısına rağmen başlangıçta nispeten niş olarak görülüyordu. Fakat zaman içinde Souls serisine benzeyen ve souls-like olarak nitelendirilen yeni bir alt tür ortaya çıktı.

Bu oyunların, FromSoftware yapımlarından esinleniyor oluşu taklit oldukları anlamına gelmiyor. Bu formülü temel alan ve her biri kendi derin anlatısına, oynanışına ve dünyasına sahip sayısız güzel oyun gördük. Pyro Games imzalı Dawn of Shadow‘un da bunlardan biri olmasını temenni ediyoruz. YouTube’da yayınlanan yaklaşık üç dakikalık oynanış videosu, birçok açıdan son derece etkileyici görünüyor.

Dawn of Shadow, Mart 2023’te Erken Erişim’e Girecek

Soulslike Oyunu Dawn of Shadow

Diğer souls-like oyunlarda olduğu gibi karakterimizin elinde farklı güçlere sahip büyükçe bir kılıç bulunuyor. Bir diğer oynanış sekansında ise elinde bu kez mızrak benzeri silah olan bir karakter var. Bu da, oyunda farklı sınıfların veya özelleştirme sisteminin olacağı anlamına geliyor. Harita boyunca ilerken karşımıza hem insan hem de yaratık düşmanlar çıkıyor. Grafikler, mekan tasarımı ve kamera açısı son derece keyifli bir deneyim vaat ediyor. Tabii, geliştirme süreci halen devam ettiği için üzerine koyulacak daha birçok şey olacaktır.

Dawn of Shadow, Mart 2023‘te Steam üzerinden Erken Erişim olarak yayınlanacak. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri Pre-Alpha testinden alınan oynanış videosu ile başbaşa bırakalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.