Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yerli Şehir Kurma Oyunu Dethrone Duyuruldu

Emir Kaan Öz tarafından geliştirilen minimalist şehir kurma oyunu Dethrone duyuruldu. Oyunu Steam'den istek listenize ekleyebilirsiniz!

Emir Kaan Öz tarafından kurulan tek kişilik bir stüdyo olan Snou Games tarafından geliştirilen Dethrone, Steam sayfasını açtı. Dorfromantik gibi bir minimalist şehir kurma oyunu olan bu yapım, Türkçe dil desteği de dahil olmak üzere 14 dil desteğiyle çıkış yapacak. Oyunun çıkış tarihi henüz duyurulmasa da, yapımcıya destek olmak için oyunu Steam’den istek listenize ekleyebilirsiniz.

Bir küre üzerinde yer alan orta çağ şehrini yönettiğiniz bu yapımda malzemeler toplayacak, sıradaki hamlelerinizi belirleyecek ve yerel halkın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken topraklarınızı genişletmeniz gerekecek. Sorun şu ki, Gaddar Kral olarak bilinen bir düşmanınız var ve o size saldırmadan önce toplayabildiğiniz kadar destek toplamanız ve kaçınılmaz son ile yüzleşmeniz gerekecek.

Dethrone’da Gaddar Kral’a Kafa Tutun

Yerli Şehir Kurma Oyunu Dethrone Duyuruldu

Binalarınızı en uygun yerlere yerleştirerek gelirinizi maksimize etmeye çalıştığınız yönüyle strateji türüne de göz kırpan bu yapım, rogue-lite ile şehir kurma türünün bir melezi olacak. Yerel halkın ihtiyaçlarını karşılayarak onlarla ilişkilerini iyi bir seviyede tutmanız gerekeceği için oyunda hafif RPG sosları da yer alacak. Bakalım Gaddar Kral ile baş edebilecek misiniz?

Son olarak, Windows 7 ve üzeri bir işletim sisteminde çalışabilecek bu oyunun neredeyse her bilgisayarda çalışabileceğini de belirtelim. En az  Intel Celeron N3450 işlemci, Intel HD Graphics 500 ekran kartı ve 4 GB RAM yeterli olacak. Oyunu bilgisayarınıza kurmak için 2 GB kullanılabilir alan açmanız da yeterli.

Açıkçası, bir başka yerli yapım Cardboard Town gibi oyunların hastası olan birisi olarak Dethrone çıkış yaptığı an oynamak için sabırsızlanıyorum.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.