Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Valorant Gece Pazarı Birçok Oyuncuyu Kızdırdı

Bir sonraki Valorant Gece Pazarı, korkunç bir olay olan Pearl Harbor'ın yıldönümüne denk geldi ve birçok oyuncu bu duruma tepki gösterdi.

Yeni Valorant Gece Pazarı, 2. Dünya Savaşı’nın rezil muharebesi Pearl Harbor’ın gerçekleştiği tarih olan 7 Aralık 2022’ye denk gelecek. Bazıları bunu tamamen tesadüf olarak görse de, Valorant’ın son güncellemesinin yayınlanmasının ardından istemeden olaylar art arda geldi.

Valorant’a şık bir hava katan yeni ajan Harbor, tarihi olayla özünde bağlantılı hale geldi. Yayınlandıktan sonra oyuncular “Pearl Harbor” dizilişlerinden bahsetmeye başladı; Harbor’ın adı ile su altı haritası Pearl’ün talihsiz bir birleşiminden bahsediyoruz. Hem Pearl Harbor isimlerinin birleşmesi hem de 7 Aralık bir araya gelince, bazı oyuncular çileden çıktı.

Yeni Valorant Gece Pazarı 7 Aralık’a Denk Geldi

Yeni Valorant Gece Pazarı

Valorant Gece Pazarı’nın tarihi bu yüzden çok şaşırtıcı. Pearl Harbor’ın yıldönümüne denk gelen bu tarih büyük tepki topladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında 7 Aralık 1941’in erken saatlerinde Japon İmparatorluk Donanması Hava Servisi, ABD kontrolündeki Pearl Harbor deniz üssüne yıkıcı bir saldırı düzenleyerek 2.335 kişiyi öldürdü ve bin kişiyi daha yaraladı.

Tarih, Amerikan tarihine ülkenin hayatındaki en kötü felaketlerden biri olarak kazındı ve günümüzde kültürel önemini koruyan önemli bir olay olarak tarihe geçti. Biliyorsunuz ki, bu olayın ardından da korkunç bir olay daha yaşandı ve yine binlerce insanı öldüren ve doğaya yıkıcı hasarlar veren atom bombası ise ABD tarafından Japonya’ya atıldı.

Duruma kızan bir oyuncu, “Abi üzgünüm ama hepiniz çok komiksiniz. Pearl haritası, Harbor ajanı ve Yeni Valorant Gece Pazarı’nın 7 Aralık tarihi birleşti. Bunun tesadüf olmasına imkan yok. Gerçekten 2. Dünya Savaşı tarihleri ​​ve isimleriyle ne yapmaya çalışıyorsunuz?!” gibi ifadeler kullanarak sitem etti. Buna benzer daha yüzlerce hatta binlerce yorumu Twitter’da görebilirsiniz.

Bu, Riot açısından muhtemelen tesadüf olsa da, biraz garip. Tarihin değişmediği ve oyunun daha önceki etkinlikle ilişkilendirildiği göz önüne alındığında, belki de Riot takvimine daha yakından bakmalıydı. Elbette, çoğu insan bunu hemen unutacaktır ancak belki de sevdiklerini kaybedenler için gerçekten kötü bir hata olduğu da çok bariz.

Yine de Yeni Valorant Gece Pazarı‘nda bazı görünümler almak istiyorsanız, 7 Aralık 2022 için kenara biraz para ayırmayı unutmayın. Ayrıca, Valorant Crosshair Database 2022 (Pro Crosshair Kodları) içeriğimizden de faydalanmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.