Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni The Witcher Oyunlarının Başına Getirilen İsim Belli Oldu

CD Projekt Red'in yeni The Witcher üçlemesinin yönetmeninin Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3'te çalışmış bir emektar olduğu doğrulandı.

CD Projekt Red, yeni The Witcher oyunları üçlemesi için bir yönetmen buldu. Orijinal Witcher oyun üçlemesinin ve Netflix dizisinin başarısı ve ardından Cyberpunk 2077’nin geç gelen başarısı, CD Projekt Red’i gündem düşmeyen bir isim haline getirdi ancak, çeşitli tartışmalar ve ayrılıklar sonrasında stüdyonun yeni bir lidere ihtiyacı vardı.

Yeni oyunları yönetecek isme karar verildi ve CD Projekt Red yeni yönetmen için fazla uzağa gitmedi. Yeni nesil The Witcher oyunlarına bakıldığında, CD Projekt Red’in önceki oyun yönetmenlerinden birini geri getirmek mantıklı olacaktı ancak bu mümkün değil. Cyberpunk 2077 ve Witcher 2 yönetmeni Adam Badowski artık CD Projekt Red’de stüdyo başkanı ve CEO’su. Peki yeni lider kim?

Yeni The Witcher Oyunları Emin Ellere Teslim Edildi

The Witcher

The Witcher 3 yönetmeni Konrad Tomaszkiewicz, zorbalık soruşturması sırasında stüdyodan ayrıldı ve o zamandan beri kendi stüdyosunu açtı. Orijinal The Witcher yönetmeni Jacek Brzeziński de CD Projekt Red’den ayrıldı. Yeni bir yön bulmanın zamanı çoktan gelmişti ve hatta geçiyordu desek hiç de yanlış olmaz.

CD Projekt Red, şirket içinden bir isim seçtiği için, The Witcher serisi emin ellerde olacak. Yeni bir üçlemenin gelişimi başlarken seriyi devralan CD Projekt Red ustası Sebastian Kalemba oldu. Bu emektarı tanımayanlar için hem Witcher 3 hem de Cyberpunk 2077’de kilit rollerde çalıştığının altını çizelim.

Sebastian Kalemba, 2014’ten 2016’ya kadar Baş Animatördü ve başarılarının ardından Animasyon Bölüm Başkanı oldu. Kalemba’nın baş geliştirici olarak oyunların tümüne yönetmen olarak atanması, Twitter hesabından doğrulandı. Ünlü geliştirici, “böylesine yetenekli ve tutkulu bir ekiple” çalışmaktan gurur duyduğunu belirterek haberi paylaştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.