Yeni Sürüm Denuvo 5.0 Çıktı

Artık oyunlar Denuvo 5.0 ile kopyadan korunacak.

Birkaç gün önce Denuvo 4.8 sürümünün kırıldığını ve Sonic Forces’un korsan sürümünün çıktığını duyurmuştuk. Böylece korsanlara karşı bir adım geriye düşen şirket yeni adım attı ve sıradaki Denuvo sürümünü tanıttı. Dış müdahalelere karşı koruma sağlayan Denuvo 5.0 şimdiden bir oyunda kullanılıyor dahi!

Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı bilgiye göre Capcom şimdiden yeni Denuvo yazılımını Marvel vs Capcom: Infinite oyununa ekledi bile. İddialara göre korsan koruma sisteminin yeni sürümünde önemli değişiklikler var ve ismi de Denuvo 5.0 olarak belirlendi.

Dürüst olmak gerekirse Denuvo bunları uzun süredir yapıyor. Önce yeni bir sürüm yayınlanıyor, bir süre aktif şekilde kullanılıyor ve ardından kırılıyor. Sonrasında da firma yeni bir Denuvo koruması daha çıkarıyor. Muhtemelen bu durum devam edecek ve Denuvo 5.0 kırılana kadar da en azından birkaç ay daha oyun dağıtıcıları tarafından tercih edilecek.

Şu anda Denuvo 5.0’i saymazsak piyasada kullanılan sürüm Denuvo 4.0 ve bu yazılımı kullanan oyunlar arasında sadece Sonic Forces’a erişim sağlandı. AC: Origins, Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront 2 ve Football Manager 2018 gibi oyunlar içinse crackli sürüm çıkarılamadı.

1 Yorum

  1. Yeni sürüm denuvo 5 te kırıldı

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>