Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Stronghold Oyunu Unreal Engine 5 Kullanacak

Firefly Studios, yeni Stronghold oyunuyla ilgili ayrıntıların başka bir bölümünü açıkladı. Oyun Unreal Engine 5 tarafından desteklenecek ancak piyasaya sürülmesi için uzun bir süre beklememiz gerekecek.

Bugün Firefly Studios, Stronghold’un bir sonraki bölümü hakkında yeni bilgiler açıkladı. Henüz adı açıklanmayan proje şu anda ön üretim aşamasında ve Unreal Engine 5 üzerinde geliştirilecek. Böylece geliştirici ekip kendi Vision Engine teknolojisinden vazgeçtiğini de duyurmuş oldu. Pek çok gösterge, stüdyonun oyunu geliştirmesinin yaklaşık üç yıl alacağı yönünde.

Geliştirici ekip, yaklaşmakta olan oyun hakkında çok fazla ayrıntı açıklamadı. Geliştiricilerin açıklamalarından, yine önceki oyunlarda kullanılan izometrik bir görünüm ve atmosfer karakteristiği sunacak olduğunu anlıyoruz. Serinin son oyunu Stronghold: Warlords, 9 Mart 2021’de çıkış yapmıştı ancak hayranların beklentilerini tam anlamıyla karşılamayı başaramamıştı.

Yeni Stronghold Oyunu İçin Umutlar Yüksek

Stronghold

Geliştiriciler, bir sonraki oyunun filo yönetimi ile ilgili bazı mekanikler içereceğini belirtti. Bununla birlikte ekip, ana odak noktasının hala kendi kalenizi inşa etmek olduğunu ve böyle bir unsurun nihai üründe görünüp görünmeyeceğini, oyunun geri kalanına uyup uymamasına bağlı olduğunu da açıkladı.

Ayrıca fantazi ortamları konusunda çokça gönderme yapıldı. Bir gün, böyle bir ortamda geçen serinin başka bir uyarlamasını almamız mümkün. Ayrıca ekip, birçok Stronghold kullanıcısının sadece kuşatma makinelerinin duvarlara hasar verebileceği modda oynamayı tercih ettiğinin de farkında. Firefly Studios, 2021 yılında stüdyonun sahibi olan Devolver Digital ile iş birliği konusunda büyük umutlar beslediğini de açıkladı.

Serinin son oyunu Stronghold: Warlords oyuncular tarafından olumlu karşılanmamış olsa da, geliştirici ekip oyunu uzun süre destekledi ve olumsuz yorumların birçoğunu olumluya çevirmeyi başardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.