Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Nesil Mac Studio Geliyor: WWDC 2023’te Tanıtılacak

Yaklaşan Apple WWDC etkinliğinde yeni nesil Mac Studio'lar duyurulabilir.

Bloomberg yazarı Mark Gurman, Apple’ın yenilenmiş bir Mac Studio modelinin tanıtılacağını ve bunun önümüzdeki hafta gerçekleşecek WWDC etkinliğinde gerçekleşeceğini bildirdi. Gurman Twitter’da: ”Apple’ın J475 kod adlı yeni bir Mac’in tanıtımını yapacağını düşünüyorum. Mevcut Studio’nun kod adı nedir? J375.” yazdı.

Gurman, mevcut Mac Studio’nun kod adı J375 olduğundan dolayı duyurulacak yeni cihazın J475 kod adlı yeni nesil bir Mac Studio modeli olacağını söyledi. Bu haftanın başlarında Gurman, Apple’ın M2 Max ve ‌‌M2‌‌ Ultra yongaları ile donatılmış iki masaüstü Mac’i test ettiğini bildirdi. M2 Max, ocak ayında en son 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerinin piyasaya sürülmesiyle kullanıma sunulmuştu ancak M2 Ultra çip yeni ve Apple’ın Mac Studio’da kullandığı M1 Ultra çipin yerini alacak.

Yeni Nesil Mac Studio Test Edilmeye Başlandı

Mac Studio

Gurman’a göre test edilen ‌M2‌ Max Mac, sekiz yüksek performanslı çekirdek, 30 çekirdekli bir GPU ve 96 GB RAM içeriyor. Bu, 16 inç MacBook Pro’nun ‌M2‌ Max sürümündeki çip ile aynı. M2‌ Ultra Mac görünüşe göre 16 yüksek performanslı çekirdeğe ve 60 çekirdekli bir GPU’ya sahip olacak. Ancak önceki bilgiler ‌M2‌ Ultra’nın 76 adede kadar GPU çekirdeğe sahip olabileceğini gösteriyor. Farklı modellerde ise 64 GB, 128 GB ve 192 GB bellek bulunacak.

Apple’ın bu yeni Mac’leri WWDC etkinliğinden birkaç gün önce test ettiğini söyleniyor ve Gurman, etkinlikte yepyeni bir 15 inç MacBook Air modeli de dahil olmak üzere birden fazla Mac’in tanıtılmasını beklediğini söylüyor. Etkinlikte duyurulacak diğer yenilikleri merak ediyorsanız, programın detaylarını anlattığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.