Yeni MMORPG: Bitcraft Duyuruldu

Yeni bir bağımsız oyun stüdyosu olan Clockwork Labs, prosedürel olarak oluşturulmuş MMORPG oyunu BitCraft için bir duyuru fragmanı yayınladı.

Prosedürel olarak oluşturulmuş yeni bir MMORPG olan BitCraft, resmi olarak duyuruldu. Oyun şu anda tamamen uzaktan bağımsız yeni bir oyun geliştirme stüdyosu olan Clockwork Labs tarafından geliştirilme aşamasında. Clockwork Labs ayrıca oyunun ön alfasının yakında başlayacağını duyurdu.

Clockwork Labs, San Francisco, California merkezli ve bu oyun, türe ilk girişleri olacak. BitCraft, çok oyunculu bir topluluk sandbox oyunu olarak kategorize edildi. Şu anda oyunun piyasaya sürülmesi için kesin bir zaman çizelgesi yok.

BitCraft’ın duyuru fragmanı, vahşi bir dünyayla etkileşime giren ilginç karanlık antropomorfik karakterleri gösterdi. Bu karakterlerin başkalarıyla etkileşime girdiğini, balık tuttuğunu, ağaçları kestiğini ve sürekli genişleyen bir yerleşim yeri kurduğunu gördük.

Oyunun fragmanındaki alanlar, geniş bir çöl, bazen şiddetli bir okyanus ve ayrıca büyük ormanlar ve dağlar dahil olmak üzere bir dizi farklı ortamı gözler önüne serdi. Bu MMORPG dünyası oldukça büyük görünüyor ancak gerçek boyutu henüz net değil. Fragman, oyun başlığı göründüğünde karakterin inanılmaz büyük bir işarete bakması ile sona erdi.

BitCraft

BitCraft: Yeni Bir MMORPG Türü

BitCraft, duyuru fragmanında “yeni bir MMORPG türü” olarak etiketlendi ve oyuncuları prosedürel olarak oluşturulmuş bir sanal alan dünyasına götürmeyi vaat etti. Şu anda çok sayıda harika MMORPG varken, Clockwork Labs bu duyuru ile ilginç bir seçenek sunabilecek mi? Derin bir beceri sistemi ve işçiliğe, ekonomiye, yetiştirmeye ve şehir inşasına genel bir odaklanma olacak. Geliştirici ekip ayrıca oyuncuların istedikleri becerileri sabit bir mesleğe yerleştirmeden geliştirmelerini sağlayan serbest biçimli bir karakter ilerleme sisteminden de bahsetti.

Diğer oyun duyuru fragmanlarında olduğu gibi bu yapımda da oldukça etkileyici gözüktü. Into the Echo’nun farklı bir stüdyodan yapılan son oyun duyurusuna benzer şekilde Clockwork Labs, MMORPG türünü yeniden şekillendirmek istediğini ifade etti.

BitCraft, oyunculara çevrelerindeki dünyayı etkilemek için hem bağımsız hem de işbirliği içinde çalışma yeteneği de vaat etti. Oyunun vurgusunun en azından bir kısmı, oyuncuların şehirler ve hatta medeniyetler inşa etmek için birlikte çalışmasını sağlamak.

BitCraft

Tabii oyun hala çok erken bir aşamada. Ön alfa hala kesin bir tarih beklerken, oyuncular muhtemelen vaatlere temkinli yaklaşmalı. Bunun gibi oyunlarda çok fazla potansiyel mevcut ancak daha fazla bilgi ortaya çıkana kadar pek bir şey kesin olamaz. Ayrıca MMORPG türü bir sebepten dolayı inanılmaz derecede popüler oyunlarla dolu. Bu nedenle, bayat oyun mekaniğini kaldırmak ve sağlam temel parçaları tutmak arasında bir denge bulmak muhtemelen zor olacak.

Resmi web sitesinden, oyunun ön alfa sürümü için hediye kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol