Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Marvel Filmi Avengers Secret Wars Hakkında Bilinenler

Marvel Sinematik Evreni'nin beşinci ve altıncı fazlarında vizyona girecek filmler belli oldu. Bunların arasında yer alan Avengers Secret Wars, gerek hikayesi gerekse oyuncuları ile büyük bir merak uyandırdı. Yeni Avengers filmi hakkında bilinenleri sizler için bir araya getirdik!

Avengers Secret Wars Hakkında Bilinenler – San Diego Comic-Con 2022’nin en güçlü katılımcılarından biri olan Marvel Studios, 2025’te arka arkaya gösterime girecek iki Avengers filmi de dahil olmak üzere yeni Marvel filmlerini duyurdu. 2019’daki Endgame’den bu yana ilk Avengers filmi olacak olan Kang Dynasty, bir versiyonu Loki’de ortaya çıkan aynı adlı karaktere odaklanacak.

Jonathan Majors’ın canlandırdığı karakteri, Şubat 2023’te çıkacak olan Marvel Faz 5 filmlerinden Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da da izleyeceğiz. Avengers ekibi, Kang Dynasty’den sadece altı ay sonra Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) 4 ila 6’ıncı aşamalarını kapsayan Multiverse Saga anlatısına son verecek olan Avengers Secret Wars için yeniden bir araya gelecek.

Şimdilik yeni Avengers filmleri hakkındaki ayrıntılar çok az, ancak elimizde bazı ipuçları da yok değil. Çıkacak Marvel filmleri arasında en fazla merak edilenlerden Avengers Secret Wars hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik. Dilerseniz hız kesmeden yazımızın devamına geçelim.

Avengers Secret Wars Ne Zaman Çıkacak?

avengers secret wars

Marvel Studios patronu Kevin Feige, Avengers Secret Wars çıkış tarihini 7 Kasım 2025 olarak açıkladı. Film, 2 Mayıs 2025 tarihinde vizyona girmesi planlanan Avengers The Kang Dynasty’den sadece altı ay sonra gelecek. Her ikisi de Marvel Faz 6’nın bir parçası olarak yayınlanacak. Secret Wars ile birlikte Multiverse Saga anlatısı son bulacak.

Avengers Secret Wars Oyuncuları Kimler Olabilir?

avengers secret wars oyuncuları

Marvel Studios, Avengers Secret Wars veya Avengers The Kang Dynasty için henüz tek bir oyuncu dahi açıklamadı. Fakat bazı karakterleri görmemiz kesin gibi. Örneğin, Disney Plus’taki Loki dizisinde izlediğimiz Jonathan Majors’ın, her iki filmde de zaman yolculuğu yapan kötü adam Kang The Conquerer olarak rol alması oldukça muhtemel.

Tabii ki, Captain America (Anthony Mackie), Captain Marvel (Brie Larson), Doctor Strange (Benedict Cumberbatch), Thor (Chris Hemsworth) ve diğer büyük Avengers karakterlerinin kadroda yer almasını bekliyoruz. Ayrıca yeni Avengers filmlerinin, Moon Knight (Oscar Isaac) ve She-Hulk (Tatiana Maslany) gibi Disney Plus dizilerindeki yeni Marvel karakterlerini ilk kez beyaz perdeye taşıması da mümkün.

Son olarak, Avengers Secret Wars’un Multiverse Saga olarak adlandırılan bölümü kapatacağı göz önüne alındığında, X-Men karakterlerinin karşımıza çıkma olasılığı da bulunuyor.

Avengers Secret Wars Konusu Ne Olacak?

avengers secret wars konusu

Çizgi romanlarda, aynı başlığı paylaşmasına rağmen çok farklı olan iki büyük Secret Wars hikayesi bulunuyor. 1984’te yayınlanan ilk çizgi roman, Marvel evreninin en ünlü kahramanlarının ve kötü adamlarının Beyonder olarak bilinen kozmik bir varlık tarafından Battleworld’e taşınmasını konu alıyor.

2015-2016 arasında çıkan Secret Wars serisi ise Earth-616 (ana Marvel Evreni) ve Ultimate Marvel Universe dahil diğer çeşitli alternatif evrenlerinin yok edilmesini anlatıyor. Doctor Doom, tamamen yok olmayı önlemek amacıyla, Marvel Evrenindeki her alternatif gerçekliğin bir karışımı olan yeni bir Battleworld yaratmak için Beyonders’ın gücünden yararlanıyor ve kendisini de İmparator olarak konumlandırıyor.

Marvel evreninin kahramanları ve kötü adamlarının, Doom’un yeni düzeninden önceki yaşamlarına dair hiçbir anıları bulunmadığı için, çoğu içinde buldukları garip yeni gerçekliği sorgulamıyorlar. Avengers Secret Wars filmi, her iki hikayeden esinlenebilir ve ortaya yepyeni orijinal bir anlatı çıkarabilir.

Avengers Secret Wars Fragmanı Yayınlandı Mı?

marvel multiverse saga

Marvel, yeni Avengers filmlerinin fragmanlarını henüz yayınlamadı. Sadece her iki yapım içinde bir logo paylaşıldı. Secret Wars’un 2025’in sonlarında vizyona gireceği düşünülürse, fragman için daha uzunca bir süre beklememiz gerekebilir.

Dilerseniz, 2023 Marvel filmlerine göz atabilirsiniz? Ayrıca çıkış tarihleri ve kronolojik olarak Marvel izleme sırası hakkındaki rehberimiz de ilginizi çekebilir. Yazımızı beğendiyseniz, aşağıdaki yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. Muharrem

  Yani kang aslında Dr doom un emrinde mi ve secret wars filminde Dr doom işlenecek mi

  0
  0
  Cevap
  • Berk Baylançiçek

   Filmin olay örgüsü henüz açıklanmadı. Ama çizgi romanlardan yola çıkarak Dr. Doom’un bir noktada yeni Avengers filmlerinde yer alacağını tahmin ediyoruz.

   0
   0
   Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.