Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Yeni Harry Potter Oyunu Quidditch Champions Duyuruldu!

Harry Potter evreninin ünlü sporu Quidditich, kendi resmi oyununa kavuşuyor. Konsollar ve PC için geliştirilen Quidditch Champions, hızlı tempolu çok oyunculu bir deneyim vaat ediyor.

Şubat ayında piyasaya sürülen Hogwarts Legacy‘de Büyücülük Dünyası’nın en meşhur sporu Quidditich’in yer almaması büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yaratmıştı. Harry Potter film serisindeki ikonik olaylardan bazılarına sahne olan bu özel organizasyon, şimdi kendi resmi oyununa kavuşuyor. Yayıncı Warner Bros. Games, Hogwarts dünyasında geçen Quidditch Champions adında yepyeni bir çok oyunculu oyun duyurdu.

Hogwarts Legacy’deki önemli bir boşluğu dolduracak olan yapım, konsollar ve PC’de hızlı tempolu, rekabet seviyesi yüksek çok oyunculu bir deneyim sunacak. Quidditch Champions’taki karakterler, tıpkı Hogwarts Legacy’de olduğu gibi oyuncular tarafından yaratılacak. Harry Potter hayranlarında müthiş bir heyecana yol açan oyun, iptal edilen Mad Max tarzı battle royale Fractured Lands’in yaratıcısı Unbroken Studios tarafından geliştiriliyor.

Harry Potter: Quidditch Champions Geliyor!

Los Angeles merkezli ekip, yakın zaman öce 2024’e ertelenen Suicide Squad: Kill the Justice League’in geliştirilmesinde Rocksteady Studios’a da yardımcı oluyor. Harry Potter Quidditch oyunu, Warner Bros. Games’in çatısı altındaki Portkey Games tarafından yayımlanacak. J.K Rowling‘in kitaplarını kaynak materyal olarak kullanan şirket, aynı evrende geçen orijinal hikayeler geliştiriyor. Bildiğiniz üzere bunların ilkine, 1800’lü yıllarda geçen Hogwarts Legacy’de şahit olmuştuk.

Quidditch Champions

WB Games, Quidditch Champions’ın Rowling’in orijinal vizyonuna ve Wizarding World evrenine sadık kaldığını, ancak stüdyonun projelerinin İngiliz yazar tarafından kaleme alınmadığını ve yeni oyunun doğrudan kitapların ve filmlerin uyarlaması olmadığını söylüyor. Portkey Games etiketi altında her deneyimin özgün olacağını ve ikonik evreni keşfetmenin yeni yollarını sunacağını belirten şirket, bu açıklamasıyla bağımsız Quidditch oyununu transfobik açıklamalarıyla tepki toplayan İngiliz yazardan ayırmak istiyor.

Hogwarts Legacy, tam da bu nedenden ötürü pek çok Harry Potter hayranı tarafından boykot edilse de, ilk iki haftada 12 milyondan fazla kopya satarak beklentilerin üzerine çıktı. Bu arada HBO’nun yedi kitaplık efsane seriyi diziye uyarlamak için çalışmalara başladığını da hatırlatalım. Harry Potter: Quidditch Champions ne zaman çıkacak henüz açıklanmadı, ancak dilerseniz bu sayfadan sınırlı oyun testi için kayıt yaptırabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.