Yeni God of War Satışlarda Zirveye Oturdu

Bu haftanın en çok satan oyunu yeni God of War oldu.

İngiltere’de haftalık oyun satış rakamları açıklanırken, tahmin edeceğiniz gibi listenin zirvesinde Sony’nin başarılı aksiyon oyunu God of War yer aldı. Playtation 4’e özel olarak çıkan ve Kratos’un macerasını bu sefer Nors mitolojisinde devam ettiren oyun, haftanın lideri olmayı başardı.

God of War’un birinci olacağı zaten tahmin edilen bir durumdu ve ardından ikinci sırada ise Ubisoft yapımı olan Far Cry 5 geldi. Tabii hatırlatmak gerekiyor ki bu istatistiklerde sadece kutulu oyunlar baz alındı. Yani dijital satışlar hesaba katılırsa ortaya daha farklı bir tablo çıkabilir.

God of War ayrıca yeni bir rekor daha kırarak ilk haftasında en iyi çıkış yapan oyun ünvanını aldı. Daha önceki rekor ise 2010 yılında PS3 için çıkan God of War 3’e aitti. İlk God of War PS2 için 2005 yılında, ikincisi ise yine PS2 için 2007 yılında çıkmıştı.

Bu haftanın en çok satan oyunları ise liste hâlinde şu şekilde sıralandı;

  1. God of War
  2. Far Cry 5
  3. Yakuza 6
  4. FIFA 18
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Super Mario Odyssey
  7. Fallout 4
  8. PUBG
  9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  10.  Grand Theft Auto 5

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>