Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni DC Filmi Superman Legacy Hakkında Bilinen Her Şey

Bu yazımızda, yeni DC Sinematik Evreni'nin ilk filmi olması planlanan Superman Legacy hakkında şu ana kadar öğrendiğimiz her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. İşte hikayeden çıkış tarihine, oyunculardan daha fazlasına kadar tüm bilinenler.

DC Studios’un ortak CEO’ları James Gunn ve Peter Safran, ilk DCU filminin Superman Legacy olduğunu duyurdular. 10 yıllık bir plan çerçevesinde yeniden oluşturulan DC Sinematik Evreni‘nin temellerini atacak olan yapım, Man of Steel lakaplı ikonik süper kahramana yepyeni bir suret ve hikaye kazandıracak. Önümüzdeki dönem, Marvel – DC rekabetinin kızıştığı ve belki de aradaki farkın kapanacağı bir dönem olacak.

Bildiğiniz gibi bundan önce Superman’in beyaz perdedeki yüzü Henry Cavill‘dı. Senaryosunu Gunn’ın kaleme alacağı yeni Superman filminde ise kırmızı pelerini başka bir oyuncu takacak. DCU’nun birinci bölümü Tanrılar ve Canavarlar ile başlayacak ve tüm süper kahraman filmleri, dizileri ve oyunları birbiriyle bağlantılı olacak. Duyurulan projeler arasında en fazla ses getirenlerden biri, Superman Legacy oldu.

Peki, yeni Superman filmi ne zaman gelecek? Oyuncular, hikaye, ve diğer ayrıntılar belli mi? DC için yeni bir çağ yaklaşırken, heyecan yaratan çizgi roman uyarlaması hakkında bazı küçük detaylara sahibiz. O halde lafı daha fazla uzatmadan yazımızın geri kalanına geçelim.

Superman Legacy Ne Zaman Çıkacak?

Superman Legacy ne zaman

James Gunn’ın senaryosunu yazacağı Superman Legacy, 11 Temmuz 2025 tarihinde vizyona girecek. Filmi, Gunn-Safran ortaklığında yenilenen DCU’nun ilk yapımı olacak. Çizgi roman uyarlamasının yönetmen koltuğunda hangi ismin oturacağı henüz açıklanmadı. Aynı şekilde yeni Superman’in kim olacağı da şimdilik belli değil. Yeni detaylar öğrendikçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yeni Superman Filminin Konusu Ne Olacak?

yeni superman filmi

Yeni DC Sinematik Evreni’nin temellerini atacak olan Superman Legacy‘nin konusunu henüz bilmiyoruz, ancak muhtemelen bir köken hikayesi olmayacak. Daha önce birçok filmde Clark Kent’in ya da diğer ismiyle Kal-El’in Dünya’ya nasıl geldiğini ve kendini topluma göstermeden önce hangi aşamalardan geçtiğini izlemiştik. Dolayısıyla bu sürecin atlanılması izleyiciye pek bir şey kaybettirmeyecektir.

Hikaye, toplumda zaten yer etmiş bir Superman’i konu alacak. Peter Safran, Çelik Adam’ın Kripton mirası ile Dünya’daki geleneksel insan yaşamının hassas bir dengesine sahip olacağını söyledi. Karakter için, “Gerçeğin, nezaketin, adaletin ve Amerikan tarzının vücut bulmuş hali” tanımlamasını yapan Safran, Superman’in doğuştan gelen iyiliğini koruyacağını belirtti.

Superman Legacy Fragmanı Yayınlandı Mı?

Yeni Superman filminin çekimleri henüz başlamadığı gibi, karakter için oyuncu seçmeleri de halen devam ediyor. Dolayısıyla fragmanı yakın bir zamanda görmemiz pek mümkün değil. Bunun yerine, Gunn’ın DCU’nun birinci bölümü olan Tanrılar ve Canavarlar‘daki tüm projeleri tanıttığı kısa bir sunum bulunuyor. Videoda, yeni DC filmlerinin isimleri, çıkış tarihleri ve diğer bazı ayrıntıları yer alıyor.

Superman Legacy Oyuncuları

superman legacy oyuncuları

Bildiğiniz gibi Henry Cavill ile yollar ayrıldığı için filmde yeni bir Superman olacak. Son olarak Black Adam’ın post-credit sahnesinde görünen ünlü oyuncu, başlangıçta Man of Steel 2 için role geri dönecekti. Fakat Gunn-Safran ikilisi, yeni bir isimle yola devam etmek istedi. Aynı şekilde, Clark Kent’in biricik aşkı Lois Lane’i canlandıran Amy Adams da filmde yer almayacak. Anlayacağınız hem hikaye hem de oyuncu kadrosu tarafında sil baştan bir yapım izleyeceğiz.

Superman Legacy hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Daha fazlasını öğrendiğimizde içeriğimizi güncelleyeceğiz. Peki, sizce Superman’i canlandıracak bir sonraki isim kim olmalı? Rol için hayal ettiğiniz bir oyuncu varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmanızı çok isteriz!

İlgili Yazılar

Gelecekteki DC Oyunları, Film ve Dizilerle Bağlantılı Olacak

DC Yeni Filmleri (Çıkış Tarihleri Belli Olan ve Olmayan)

DC Animasyon Filmleri İzleme Sırası Nasıl Olmalı?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.