Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2023 Yılında Yeni Bir Call of Duty Oyunu Çıkmayabilir

Söylenenlere göre önümüzdeki yıl yeni bir Call of Duty oyunu görmeyebiliriz. Detaylar haberimizde.

2023, ana seride yeni bir Call of Duty oyunun çıkmadığı ilk yıl olabilir. 2005’teki Call of Duty 2’den bu yana her yıl yeni bir oyun alan ikonik FPS serisi, ilk kez bir seneyi boş geçirmeye hazırlanıyor. Bloomberg‘in aktardığı bilgilere göre Activision Blizzard, Call of Duty 2023‘ü daha iyi hale getirmek amacıyla oyunu erteleme kararı aldı.

Activision Blizzard’ı satın alan Microsoft, rakip konsol platformları için seriyi geliştirmeye devam edeceğini açıklamıştı. Bu da, yeni CoD oyununun çok yüksek ihtimalle Xbox Series X / S ve PC’nin yanı sıra PlayStation 5 için de piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Call of Duty 2023, Bir Yıl Rötar Yiyebilir

yeni call of duty oyunu
2023, yeni bir Call of Duty oyununun çıkmadığı ilk yıl olabilir.

Raporda ayrıca erteleme kararında, yeni Call of Duty oyunlarının beklentileri karşılayamamasının etkili olduğu belirtiliyor. Herhangi bir oyun ismi verilmemiş olsa da, atıfta bulunan oyunun Vanguard olduğu tahmin ediliyor. İkinci Dünya Savaşı temalı FPS, 2020 yılında piyasaya sürülen Black Ops Cold War’a kıyasla daha az ilgi çekti.

Bloomberg’e göre Treyarch, henüz duyurulmamış, oynaması ücretsiz bir çevrimiçi oyunun geliştirilmesine yardımcı olacak. Bu oyun 2023’te çıkacak ve Call of Duty’nin yerini dolduracak. Yakın zaman önce üç Call of Duty oyununun yapım aşamasında olduğu bildirilmişti. Bu oyunlardan ikisi onaylandı: Call of Duty: Warzone 2 ve Modern Warfare 2. Bahsi geçen üçüncü oyun ise 2024 yılına ertelendiği söylenen Call of Duty 2023.

call of duty 2023

Activision Blizzard, Warzone 2 ve Modern Warfare 2‘nin sıfırdan birlikte tasarlandığını açıklamıştı. Oyunların her ikisi de Infinity Ward tarafından geliştiriliyor. Sizce yeni Call of Duty oyunları beklentileri karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.