Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Blade Filminin Çekim Süreci Sarpa Sardı

Yeni Blade filminin yapım sürecinde işler karıştı. Marvel ve Mahershala Ali anlaşmazlıklar yaşandı ve çekim süreci sancılı bir hale geldi.

Yeni Blade filmi tartışmasız Marvel Studios’un en sorunlu projelerinden biri haline geldi. Melez bir vampir avcısının hikâyesini yeniden anlatacak olan serinin başlangıç filmi, birçok kez yön değiştirdi. Bu değişimler sonucunda filmin senaryosunun çok karikatürize bir hale geldiği iddia edildi. Hatta, filmin başrol oyuncusu Mahershala Ali, senaryoyu beğenmeyerek yapımdan ayrılmak istedi ve Kevin Feige’in müdahalesiyle vazgeçirildi.

Blade filminin üzerinde halihazırda beş farklı senarist ve iki yönetmen tarafından çalışıldı ve işler arap saçına döndü. Projenin çekimlerin başlamasından altı hafta kala, filmin çekimleri ertelendi. İçeriden bir kaynak, filmin senaryosunun bir noktada bir kadın karakteri ön plana çıkardığını ve hikayenin hayata dair ahlaki ikilemlerle dolu olduğu sızdırdı ve başrollerin değişebileceğini bildirdi.

Blade Filmi 2025’e Ertelendi

Yeni Blade Filminin Çekim Süreci Sarpa Sardı

Durum o kadar sıkıntılı görünüyordu ki Mahershala Ali projeden ayrılmaya karar verdi. Oscar ödüllü oyuncu, çizgi roman uyarlaması film için beklentileri bir hayli yükselttiği için oyunun ayrılığı filmin geleceğini sıkıntıya sokacaktı. Muhtemelen Kevin Feige’in Blade’in tüm değişim senaryolarını reddetmesinin ve Logan’ın senaryosuyla Oscar kazanan deneyimli Michael Green’i işe almasının nedeni de tam olarak bu.

Yine de film, Marvel’ı rahatsız eden birçok sorun sebebiyle bir türlü çekim sürecine başlayamıyor. Mahershala Ali’nin başrolde olduğu yapımın galası 2025’e ertelenecek ve bütçesi 100 milyon doların altında olacak. Kuşkusuz filmin bütçesi yine de çok yüksek olacak ancak Marvel’ın birçok yapımının 100 milyon dolardan fazla maliyetle yapıldığını düşünürsek, bu üzücü bir haber oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.