Yeni Asterix and Obelix Oyunları Geliyor

Asterix and Obelix bir kez daha oyun olacak.

Anuman Interactive bugün bir duyuru yaptı ve Asterix and Obelix video oyun projeleri için Les Editions Albert Rene’den lisans haklarını aldıklarını açıkladı. Asteriks ve Oburiks oyunlarının ilki 2018 yılının dördüncü çeyreğinde yayınlanacak ve Microids markası altında çıkacak.

Anuman Interactive’in Başkan Yardımcısı Alain Milly de konuya ilişkin açıklama yaparken, ‘Anuman Interactive ekibi Asterix and Obelix gibi prestijli bir yapımın lisans haklarını almaktan ötürü oldukça mutlu. Oyuncuların bu klasik kahramanların rolünü alacak olmasından ötürü heyecanlıyız’ sözlerini kullandı.

Aynı zamanda Asterix and Obelix markasının lisans haklarına sahip olan Les Editions Albert Rene yöneticisi Celeste Surugue de açıklama yaparken, Anuman Interactive ile kurdukları ortaklıktan ötürü mutlu olduklarını, Asterix and Obelix serisinin tekrar video oyun konsollarına dönüş yapacağını belirtti.

Serinin 37. ve son sayısı Asterix and the Chariot Race olurken, dünya çapında 5 milyondan fazla satmıştı. Daha önce çok kez sinemaya ve video oyunlarına uyarlanan Asterix and Obelix bir kez daha yakın gelecekte oyun severlerin beğenisine sunulacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>