Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Assassin’s Creed Oyunu Japonya’da Geçebilir

Ubisoft tarafından geliştirilen Assassin's Creed serisindeki bir sonraki oyunun Japonya'da geçebileceği iddia edildi. Detaylar haberimizde.

Serinin son oyunu Valhalla ile Viking diyarına yelken açan Assassin’s Creed, dümeni bu kez Uzak Doğu’ya çevirmeye hazırlanıyor. Global oyun basının en güvenilir kalemlerinden Jeff Grubb, katıldığı bir podcast programı sırasında yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında bildiklerini dinleyicilerle paylaştı.

Ünlü gazeteci, bir sonraki hikayenin Japonya‘da geçeceğini ve oyunun serinin ilk yıllarına daha çok benzeyeceğini iddia etti. Bunun bağımsız bir oyun olarak mı yoksa Assassin’s Creed Infinite’in bir parçası olarak mı geleceği tam olarak belli değil. Grubb ayrıca bu bilgileri henüz doğrulatamadığını da vurguladı.

Assassin’s Creed Japonya’ya Yelken Açabilir

Assassin's Creed japonya

Japonya’da geçen bir Assassin’s Creed oyunu yıllardan bu yana seri hayranlarının hayallerini süslüyor. Ubisoft’un ikonik RPG serisi, yıllar içinde farklı ülke ve medeniyetlere yolculuk yaptı, ancak bunların arasında henüz Japonya bulunmuyor. Öte yandan Japon Assassins Kardeşliği’nden çeşitli oyunlarda bahsedildi. Ayrıca Assassin’s Creed: Fragments – The Blade of Aizu adlı bir Fransız romanı da Japon topraklarında geçiyor.

Nisan 2021’de TheGamer ile yaptığı röportajda konuşan Assassin’s Creed Valhalla yazarı Alain Mercieca, serideki bir sonraki durağın Güney Amerika olabileceğini söylemişti. “Güney Amerika’da, serinin henüz tam olarak keşfetmemiş olduğu zengin bir kültür doku olduğunu hissediyorum” diyen Mercieca, “İnkalardan İspanyol fetihlerine kadar, çok etkileyici halklara ve olaylara ev sahipliği yapmış bir bölgeden bahsediyoruz. Black Flag, bunlardan bazılarına değinmesine rağmen, özellikle Brezilya bölgesinde hala keşfedilmeyi bekleyen pek çok şey var” ifadelerini kullanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.