Yeni Apple Watch Kan Şekeri ve Alkol Seviyesi Ölçecek

Yeni üretilecek Apple Watch, rakiplerine göre çok daha dayanıklı olacak. Ayrıca cihaz kandaki şeker ve alkol seviyesini ölçebilecek.

Söylentiler, Apple’ın bu yıl sağlamlaştırılmış bir Apple Watch piyasaya sürmeyi planladığını gösterdi. Yaklaşan akıllı saat muhtemelen normal muadillerine göre daha dayanıklı bir yapıya sahip olacak ve bu da onu macera sporlarını sevenler veya zorlu ortamlarda çalışanlar için mükemmel bir seçim haline getirecek.

Apple şimdiye kadar sağlam Apple Watch hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamamış olsa da, son raporlar şirketin kan şekeri ve alkol izleme özelliklerine sahip yeni bir akıllı saat üzerinde de çalışabileceğini ortaya koydu.

blank

İngiltere merkezli sağlık teknolojisi firması Rockley Photonics’in hazırladığı bir SEC dosyası, Apple’ın son iki yıldır en büyük müşterisi olduğunu ve gelecekteki ürünleri geliştirmek için şirketle devam eden bir anlaşması olduğunu ortaya koydu. Rockley’in çalışması esas olarak kan şekeri, kan basıncı ve kandaki alkol seviyelerini takip eden sensörler geliştirmeye odaklandığından, Apple’ın bu özelliklerden en az birini yakında çıkacak bir Apple Watch’ta sunabileceğini varsaymak oldukça mantıklı.

Şu anda, Apple-Rockley anlaşmasının bitmiş bir ürünle sonuçlanacağının garantisi yok ancak Apple’ın cihazlarında daha fazla sağlık izleme özelliği sunmaya çalıştığını görmek yine de harika. Apple, kan şekeri takibini Apple Watch ‘a entegre etmeyi başarırsa, dünya çapındaki şeker hastaları için bir nimet olacak. Rockley’in tansiyonu ve kandaki alkol seviyelerini takip eden diğer teknolojileri de Apple Watch’a değerli eklemeler olacak.

SEC dosyalamasında bitmiş bir ürün hakkında hiçbir şeyden bahsetmediğinden, tüm bunlar şimdilik sadece spekülasyondan ibaret. Apple veya Rockley, kullanıcıyı batırmadan kan şekeri seviyelerini nasıl izleyeceklerini bulmayı başarırsa, Apple Watch ‘un kan şekeri veya kandaki alkol takibini alması yıllar alabilir. Apple’ın Rockley ile olan anlaşmaları hakkında daha fazla şey öğrenir öğrenmez size haber vereceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol