Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Ana Silent Hill Oyunu ‘Silent Hill F’ Duyuruldu (Video)

Konami, Silent Hill serisinde tuhaf bir şekilde adlandırılan Silent Hill F adlı yepyeni bir ana oyunun geliştirildiğini doğruladı.

Konami, Silent Hill Transmission etkinliğini yepyeni bir Silent Hill oyunu olan Silent Hill F‘nin ortaya çıkmasıyla sonlandırdı. Konami’nin Silent Hill Transmission etkinliği, yalnızca PC ve PS5’e özel olan Silent Hill 2 Remake ve uzun süredir geliştirilmekte olduğu söylenen projelerin resmi duyurularını içeriyordu.

Silent Hill F, hayranlara oyunun gideceği hava hakkında genel bir fikir veren bir tanıtım fragmanı ile ortaya çıktı. Duvarlardan çıkan bitki benzeri dallar tarafından işkence gören bir koridordan koşan bir kadını görüyoruz. Özellikle oyun, çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen Silent Hill serisindeki önceki oyunlarla tam bir tezat oluşturan 1960’ların Japonya’sında geçecek.

Silent Hill F ile Japonya’ya Gidiyoruz

Silent Hill F

Fragmana bakılırsa, hayranların proje ve tam olarak neleri kapsayacağı hakkında öğrenecekleri çok şey olsa da, vücut korkularının oyunda bir rol oynayacak gibi görünüyor. Silent Hill F’nin Resident Evil Re:Verse’in arkasındaki aynı stüdyo olan NeoBards Entertainment tarafından geliştirildiğini ve hikayenin Japon yazar Ryukishi07 tarafından yazıldığını biliyoruz.

Fragman sadece sinematikti ve bu yüzden bu yazının yazıldığı sırada oyun hakkında herhangi bir tespit yapmak kolay değil. Resident Evil Re:Verse stüdyosunun Silent Hill F üzerinde çalışıyor olması, serinin bazı hayranları için önemli. Resident Evil hayranlarının hatırlayacağı gibi, Resident Evil Re:Verse çok oyunculu deneyimi aslında geçen yıl Resident Evil Village ile birlikte piyasaya sürülmüştü.

Silent Hill F

Bazıları, kimin dahil olduğuna bakılmaksızın Konami’nin Silent Hill F’de dahil bu yenioyun projelerinin geliştirilmesinde dış kaynak kullanımı konusunda endişe duyabilir. Silent Hill Transmission etkinliği sırasında duyurulan tüm yeni Silent Hill projeleri diğer stüdyolar tarafından yürütülüyor. Örneğin, Silent Hill 2 yeniden yapımı Layers of Fear geliştiricisi Bloober Team tarafından yapılırken, yeni duyurulan Silent Hill: Townfall No Code tarafından yapılıyor.

Tabii ki yargılamak için henüz erken. Bu yazının yazıldığı sırada, Silent Hill F hakkında ismi ve onu kimin yaptığı dışında bilinen hiçbir şey yok, bu yüzden gerçek oynanış görüntüleri gösterilene kadar karar vermek en iyisi olabilir. Şimdilik, oyun Silent Hill’in ürkütücü havasına ayak uyduruyor ve seriyi bazı ilginç yeni yönlere götürüyor gibi görünüyor ancak hayranların daha fazlasını öğrenmek için beklemesi gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.