Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yemeksepeti’nin Sahibi Delivery Hero’dan Türkiye Kararı

Türkiye'nin önde gelen online yemek sipariş servislerinden Yemeksepeti'nin çatı şirketi Delivery Hero, İstanbul'daki teknoloji AR&GE merkezini kapatacağını açıkladı.

2015 yılında Yemeksepeti‘ni 589 milyon dolara satın alan Almanya merkezli gıda teslimat şirketi Delivery Hero, Türkiye dahil dünyanın farklı noktalarındaki operasyonlarında küçülmeye gidiyor. Firma tarafından yapılan açıklamada, İstanbul ve Taipei’deki AR&GE teknoloji merkezlerinin kapatılacağı, ayrıca Berlin ve diğer küresel lokasyonlardaki çalışan sayısının azaltılacağı belirtildi.

Kararın, uzun vadeli büyümeyi sağlama ve verimliliği artırma amacıyla alındığını ifade eden Delivery Hero’nun CEO’su Niklas Östberg, “Sektörümüz için daha zorlu hale gelen bir ortamda ekonomik olarak sürdürülebilir ve kârlı bir iş kurmak için kuruluş genelinde verimlilik sağlamak zorunda kaldık” dedi.

Yemeksepeti’nin Teknoloji Ofisi Kapatılıyor

İstanbul ve diğer bölgelerdeki küçülme hamlesinden kaç çalışanın etkileneceği açıklanmadı, ancak sadece ülkemizdeki teknoloji merkezinde 250’den fazla uzmanın olduğu tahmin ediliyor. Eylül ayında Delivery Hero‘nun Güneydoğu Asya pazarından çıkmayı planladığı ve bölgedeki servisi Foodpanda’yı satacağı aktarılmıştı.

delivery hero yemeksepeti

Yemeksepeti‘nin İstanbul’daki teknoloji ofislerinin kapatılması, sosyal medyada çeşitli spekülasyonlara yol açtı. Uygulamanın ülkemizdeki faaliyetlerine son vereceği söylentisi de bunlardan biri. Şirket, yanlış anlaşılmaları gidermek amacıyla resmi bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Delivery Hero, platformunda ve hızlı ticaret iş kolunda küresel ölçekte hizmet kalitesini ve verimliliği artırma, sürdürülebilir büyüme odağı uyarınca Tayvan ve Türkiye’deki teknoloji AR&GE merkezlerinin faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurmuştur. Karar, Yemeksepeti operasyonları ya da insan kaynakları ile ilişkili değildir ve Yemeksepeti’nin faaliyetlerini etkilememektedir. Yemeksepeti, Türkiye’de hızlı ticaretin öncüsü olarak faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.