Yemeksepeti Son Hacklenme İddiası Sonrasında Açıklama Yaptı

Yemeksepeti hacklenme iddiaları sonrasında açıklama yapsa da kullanıcıların tedirginliği devam ediyor.

Türkiye’nin en çok kullanılan yemek ve market sipariş platformu olan Yemeksepeti’nin 8 ay sonrasında bir kez daha hacklendiği iddiası sosyal medya platformları üzerinden dile getirilmişti. Yaşanan bu olay sonrasında Yemeksepeti açıklaması bekleniyordu.

Yemeksepeti Son Hacklenme İddiası

Yemeksepeti son hacklenme iddiası sonrasında açıklama yaptı ve veri sızıntısının olmadığını belirtti. Kullanıcıların endişeleri ise devam ediyor. 

Yemeksepeti Son Hacklenme İddiası Açıklaması: “Veri Sızıntısı Söz Konusu Değil”

Yemeksepeti’nin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Yemeksepeti olarak kullanıcı verilerini korumanın temel önceliğimiz olduğunu ve bu kapsamda siber güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde aldığımızı vurgulamak isteriz. Bu son olayla bağlantılı olarak da Yemeksepeti sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığı uzman ekiplerce detaylı bir şekilde araştırılmış, herhangi bir veri ihlali ya da hırsızlığı kesinlikle tespit edilmemiştir.” denildi.

Yemeksepeti son hacklenme iddiası sonrasında yaptığı bu açıklama, pek çok kişiyi tatmin etmedi çünkü Yemeksepeti’ni hacklediklerini iddia eden grup sosyal medya üzerinden bazı kişilere ulaşıp açıklamalarda bulundu. 

Grup tarafından yapılan açıklamalarda, “Yemeksepeti’nin komik basın duyurusunu okuduk. Yalan söylüyorlar çünkü sistemi nasıl ihlal ettiğimizi bilmiyorlar.” denildi.

Grup açıklamasında ayrıca, “Yemeksepeti çalışanlarının verilerini belirsiz aralıklarla, rastgele zamanlarda, açık adres ve telefon numaraları ile birlikte, herkesin bu bilgilere ulaşabileceği şekilde yayınlayacağız. Onlara verdiğimiz süre maksimum 1 hafta.” diyerek son olarak, “Bu mail dışında herhangi bir Telegram veya başka bir mesajlaşma platformu vermedik. Bize sadece raidforums veya bu mail yoluyla ulaşabilirler.” açıklamasını yaptı. Yemeksepeti bu açıklamalar sonrasında yeni bir açıklama yapmadı. 

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol