Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yazılanları Resme Dönüştüren Yapay Zeka DALL-E Ücretsiz Oldu

Metinden görüntüye dönüştürme sistemi DALL-E, herkese ücretsiz hale geldi. Artık belirli kredilerle her ay dilediğiniz görüntüye erişebilirsiniz.

OpenAI, metinden görüntüye dönüştürme sistemi DALL-E 2’ye erişim için bekleme listesini kaldırdı. Yani herkes AI sanat oluşturucuyu hemen kullanmak için siteye kaydolabilir. Şirket orijinal DALL-E’yi Ocak 2021’de tanıttı ve araç, herhangi bir metin açıklamasını benzersiz bir görüntüye dönüştürme yeteneği ile hem AI uzmanlarını hem de halkı etkiledi.

O zamandan beri, bu teknolojinin hızına ve kalitesine rakip olan bir dizi başka sistem oluşturuldu. Midjourney ve Stable Difusion gibi diğer sistemler, herkesin erişimine açıktı. Teknoloji devi Microsoft’tan önemli miktarda fon alan OpenAI, DALL-E‘nin halka açılması konusunda temkinli davrandı. Uzmanlar, metinden görüntüye çevirme sistemlerinin, rıza dışı çıplak görüntüler üretme yeteneğinin zarar verici olduğunu belirtti.

DALL-E, Günde 2 Milyondan Fazla Kullanılıyor

DALL-E

OpenAI, bununla mücadele etmek için şiddet içeren görüntüleri filtreledi. Ancak şirket, aşırı kısıtlayıcı davrandığı gerekçesiyle birçok kişiden tepki aldı.
Rakip firma sahibi Emad Mostaque, OpenAI’nin “Ukrayna” ve “Odesa” gibi kelimelerden görüntüler oluşturmamasının aptalca bir hareket olduğunu söyledi. Şirket, “Geçtiğimiz aylarda içerik politikamızı ihlal eden cinsel, şiddet içeren birçok görseli filtreleyerek uygun hale getirdik.’‘ dedi.

Firma ayrıca, şirketlerin sistemin çıktısını kullanarak kendi uygulamalarını ve eklentilerini oluşturmalarına olanak sağlayacak bir API’yi test ettiğini söyledi. DALL-E’ye erişim için kaydolan herkes, bundan sonra her ay 50 kredi ve ardından 15 ücretsiz kredi daha alacak. Her kredi tek bir görüntü, bir görüntünün varyasyonu oluşturmak için kullanılabilir. OpenAI, yaklaşık 1.5 milyon kullanıcının her gün 2 milyondan fazla görüntü oluşturduğunu söylüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.