Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yaprak Dökümü Sürüyor: Altı Stadia Çalışanı Şirketten Ayrıldı

Bulut oyun platformu Stadia’nın altı çalışanı, geçtiğimiz aylarda şirketten ayrılan Jade Raymond'un kurduğu Haven Entertainment Studios'un yolunu tuttu.

Çok şeyler vaat etmesine rağmen potansiyeline bir türlü ulaşamayan bulut odaklı oyun servisi Stadia, kan kaybetmeye devam ediyor. Stadia bölümünün başkanlığını yürüten Assassin’s Creed yapımcısı Jade Raymond, yakın bir zaman önce şirketten ayrılmıştı.

Bugün ise altı Stadia çalışanın daha istifa ederek, Raymond’ın kurduğu Montreal merkezli Haven Entertainment Studios‘a geçtiği bildirildi.

google stadia

Raymond, Google’ın üçüncü taraf stüdyolarla ortak olmaya odaklanmak için tüm dahili oyun geliştirme ekiplerini kapattığını açıklamasından kısa bir süre sonra mart ayında kendi stüdyosunu kurmuştu.

Başarılı yapımcının yeni stüdyosu, RPG türünde bir PlayStation 5 özel oyunu üzerinde çalışıyor. LinkedIn profiline göre Haven Entertainment Studios’un kurucu ortaklarından biri olarak görünen Sébastien Puel de dahil olmak üzere altı eski Stadia çalışanı Raymond’a katıldı.

Jade Raymond

Stadia oyun ve eğlence bölümünün genel müdürü olan Puel, Assassin’s Creed’in arkasındaki en önemli isimlerden biriydi ve Assassin’s Creed 2’den itibaren yaklaşık 10 yıl boyunca ikonik serinin baş yapımcısı olarak görev yaptı.

Bu haftanın başlarında, Stadia’nın eski başkan yardımcısı ve ürün başkanı John Justice’in de şirketten ayrıldığı duyurulmuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.