Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yapım Aşamasındaki Titanfall Oyunu İptal Edildi

Electronic Arts, Respawn tarafından geliştirilmekte olan tek oyunculu yeni Titanfall oyununu iptal etti. Proje üzerinde 50 kişilik bir ekip çalışıyordu.

2016 yılında piyasaya sürülen Titanfall 2‘den bu yana beklenen yeni devam oyunu, ne yazık ki gelmeyecek. Bloomberg‘in aktardığı bilgilere göre Titanfall Legends kod adlı henüz duyurulmayan bir proje, su yüzüne çıkmadan dibi boyladı. Bu hafta başlarında iptal edilmeden önce oyun üzerinde yaklaşık 50 geliştirici çalışıyordu. Yayıncı Electronic Arts’ın ekibi dağıttı ve geliştiricilerin çoğunu başka projelere kaydırdığı bildirildi.

Titanfall Legends’ın iptal haberi, EA için zorlu bir haftanın ortasında geldi. Amerikalı şirket, Apex Legends Mobile‘ı da iptal edeceklerini ve Battlefield mobil oyununun geliştirilmesini askıya alacağını duyurdu. 2019’da Respawn’ın CEO’su Vince Zampella, stüdyonun Titanfall ile işinin henüz bitmediğini söylemesine rağmen, bir yıl sonra serideki gelecek oyunlar üzerinde herhangi bir planın olmadığı ortaya çıkmıştı.

EA, Yeni Titanfall Oyununun İpini Çekti

titanfall oyunu

Titanfall hayranlarını hayal kırıklığına uğratan bu gelişmeden sonra 2022’de ise stüdyonun Apex Legends ve Titanfall evrenlerinde geçen tek oyunculu bir oyun üzerinde çalıştığına dair bilgiler geldi. Ve bugün itibarıyla Titanfall Legends kod adlı gizemli projenin iptal edildiğini öğrendik. Tüm zamanların en iyi nişancı oyunlarından biri olarak kabul edilen Titanfall 2, aksiyon dolu oynanışı ve grafikleriyle övgü toplamıştı.

2016 yılında piyasaya sürülen oyun, bu haberi yazdığımız sırada Steam‘de yüzde 90 indirimle sadece 19,90 liraya satılıyor. Öte yandan Respawn, yeni oyunu Star War Jedi: Survivor‘ın altı haftalık bir gecikmeyle geleceğini söyledi. Heyecanla beklenen devam oyunu, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için 28 Nisan’da piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.